زندگی در شرایط سخت

13 اصل برای زنده ماندن در شرایط سخت که باید یاد بگیرید

الان که این مقاله را مطالعه میکنید احتمالا پیرامون اصول چهارگانه بقا در طبیعت اطلاع کافی و لازم را دارید.

البته اصطلاح “SURVIVAL” و ۱۳ حرف “S” توسط من به عنوان ابزاری آموزشی برای یاد آوری همیشگی اصول بقا در طبیعت در نظر گرفته میشود در هر موقعیتی و در هر مکانی, در این روش آموزشی ۱۳ واژه انگلیسی که با S اغاز میشوند و در بقا در طبیعت و زندگی در شرایط سخت به حفظ جان انسان کمک میکند برسی میشود.

۱.تیغه تیز “Sharp edge”

تیغه ها و به طور کلی چاقو ها از  اولین ابزارهایی هستند که از عصر حجر تاکنون توسط انسان ساخته شده و به دلایل خوبی. تیغه یکی از ضروری ترین ابزار  ، و همچنین متنوع ترین آن است. هنگامی که انسان فهمید که چگونه می تواند لبه های تیز و برنده  را با سنگ زدن به سنگ ساخت ، این ابزارها را برای برش ، خرد کردن ، خراشیدن ، شکار و حفر ساخت. چاقوی شما ضروری ترین ابزار شماست و باید با نگهداری مناسب از آن استفاده کرد.

۲. مهارت ها ” skills”

بدون مهارت زنده ماندن ، به سادگی زنده نخواهید ماند. با استفاده از دانش ، تاکتیک ها و آموزش های خود ، در صورت به چالش کشیدن در بیرون از خانه شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت. در بخش زندگی در شرایط سخت زندگی در شرایط سخت این مجله سعی ما در آموزش کاملا رایگان مهارت ها و ترفند های بقا در طبیعت است

۳.نوشیدن آب “swig”

رفع عطش، نوشیدن آب ، نوشیدنی …. هر آنچه را که می خواهید آن را صدا کنید ، در قدم اول بقا می خواهید یک منبع آب پیدا کنید – و به محض اینکه خود را در یک سناریوی زندگی در طبیعت وحشی یافتید،متوجه خواهید شد با ارزشترین چیز همان آب بی ارزشی است که در روز های عادی با آن مسواک میزدید یا حمام میکردید.

۴.جرقه وحرارت “spark”

۴- آتش – به نوعی ایجاد جرقه یا داشتن اتش برای گرم نگهداشتن خود یا تصفیه آب ضروری است حتی برای درست کردن غذا هم مجبورید از آتش استفاده کنید.

۵- سوخت پایدار”Sustainable Fuel”

وقتی شما جرقه یا آتش ایجاد میکنید در ادامه به یک سوخت پایدار نیاز دارید در قدیم از چوب و خار و خاشاک استفاده میشد و الان نفت به عنوان یکی از سوخت های مطمئن برای طبیعت گردیست.

۶. تغذیه و معاش”Sustenance”

گیاهان و سبزیجات شما را زنده نگه می دارند ، اما ماهی و گوشت شما را سالم و قوی نگه می دارند. مهارت های بقا شما در این زمینه اغلب باید تمرین شود.برای حفظ کالری ، چربی  ، قند ، سدیم ، پروتئین ، کلسیم و سایر مواد مغذی اساسی که بدن شما به آن نیاز دارد باید سعی کنید هر چه سریعتر غذا بخورید.

بیشتر بخوانید : پیدا کردن غذا در طبیعت وحشی

۷. پناهگاه”shelter” 

همچنین پناهگاه به عنوان پوشش ، جانپناه ، سرپناه  و غیره نیز شناخته می شود. اگر می خواهید گرم و خشک بمانید برای محافظت ازخود به این عناصر حیاتی احتیاج دارید.

مادر طبیعت  به شما کمکی نمی دهد ، بنابراین باید هر چه سریعتر چیزی را بیابید یا بسازید تا حرارت را برای شما حفظ کند چراکه در طول شبانه روز تغییرات دما به بدن شما آسیب میزنند. همچنین ، سرپناه شما مکان ایمن تری برای شما فراهم می کند تا شما را از شکارچیان احتمالی محافظت کند ، و همچنین مکانی برای استراحت و جلوگیری کننده از رسیدن رطوبت به بدن

۸. خواب”sleep”

به این مورد معمولا کمتر اهمیت داده میشود و در آموزش های بقا معمولا زیاد به آن توجه نمیشود، استراحت کاملاً ضروری است. همه پستانداران زنده برای “شارژ مجدد” بدن خود به خواب نیاز دارند. اعتقاد بر این است که فرد نمی تواند بیش از ۳ هفته بدون خواب زندگی کند.

۹. پوشش”Shroud”

معنای دیگر واژه Shroud کفن است این انتخاب هوشمندانه است معمولا لباس های طبیعتگرد هایی که در طبیعت گم میشوند و جان میدهند در لباس هایشان دفن میشود!مخصوصاً در محیط های سردتر ، طبیعت گرد ها برای عایق کاری و محافظت در برابر عناصر طبیعی ، باید نوعی لباس پوشیده شود که در برابر سرما و رطوبت مقاوم باشد.

توجه : در موقعیت های بقا یا “SURVIVAL” اگر سرما خورده باشید ، مدت طولانی طول می کشد تا دوباره بهبود پیدا کنید و کارایی بدن شما کاهش پیدا میکند.

همچنین در محیط های گرمسیری که باران می تواند روزها به طور همزمان ادامه داشته باشد ، برخی از لباس ها برای خشک نگه داشتن شما برای حفظ حالت خوب ضروری است. اگر بدن شما چنان لرزان باشد که نتوانید بخوابید ، رسما دیوانه خواهید شد.

۱۰. رشته و طناب “string”

در قوائد زندگی در شرایط سخت string که معناهای زیادی از جمله بند ناف، طناب، ریسمان، رشته دارد اهمیت زیادی دارد و در واقع یکی از ابزار مفید برای بقا ریسمان یا طناب  است که شمارا در طراحی و ساخت تله ها و ساختن پناهگاه بالارفتن از کوه و یا حتی ساخت سلاح کمک میکند در صورت امکان همیشه همراه خود یک طناب  ۵۵۰ cord حمل کنید.

طناب  ۵۵۰ cord چیست؟

همانطور که احتمالاً در بسیاری از منابع خواهید خواند ، اصطلاح پاراکورد برای طنابی است که در اصل در چتر نجات سربازان در جنگ جهانی دوم استفاده می شد. اصطلاح ۵۵۰ به این معنی است که حداقل قدرت شکستن ۵۵۰ پوند دارد و نام آن را ۵۵۰ پاراکورد یا ۵۵۰ می دهد.

۱۱.ظرف و ظروف ذخیره سازی “Storage Vessel”

نوعی فنجان یا ظرف فلزی  برای جوشاندن آب ، حمل آب به کمپ ، پختن غذا و یا غیره ضروری است. برای ظروف بقا فولاد ضد زنگ ترجیح داده می شود ، اما قطعاً یک تکه بامبو هم کارایی کافی را خواهد داشت !

بیشتر بخوانید : بطری فلزی آب “کندوک”یکی از ابزاری که باید در بین ابزار هر طبیعت گردی باشد

۱۲. دفاع از خود”Self Defense”

خواه بخواهید آن را بپذیرید یا نه ، جهان مملو از افراد بد است. در شرایط SHTF یا شرایط آخرالزمانی، اگر شما چیزی که کمکی برای زنده ماندن میکند داشته باشید ، درگیری رخ خواهد داد. علاوه بر این ، وقتی شیرها ، ببرها و خرسها بوی شما را استشمام کنند و گرسنه باشند خطرناک میشوند! هر چیزی از نیزه گرفته تا سنگ های بزرگ و منجنیق ها و کمان ها در طبیعت موثر اند

۱۳. وضعیت ذهنی”State of Mind”

این مورد که در آخر به آن اشاره میشود در تمام موارد بالا تاثیر گذار است و برای همه متفاوت است برخی از مردم میتوانند روز ها در بیابان بمانند در حالی که برخی حتی یک ساعت در طبیعت دوام نمی آورند

نگرش ذهنی مثبت در آموزش های “survival” یا “زندگی در شرایط سخت“، همانند آگاهی ، مهم است. از محیط اطراف خود و هرگونه تهدید احتمالی که ممکن است در همین نزدیکی باشد آگاه باشید. بدون احساس آگاهی شدید و نگرش مثبت ذهنی ، به احتمال زیاد در مواجهه با کارهایی مانند پیدا کردن غذای خود ، ساختن پناهگاه خود و قطع چوب کافی هر روز ، نمی توانید در برابر آزمایشات پیش روی خود مقاومت کنید. تا شما را در شب گرم نگه دارد. به یاد داشته باشید که مثبت بمانید و هرگز تسلیم نشوید.


روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا