تصادفی

سودان مرز خود با آفریقای مرکزی را به دلیل “خطرات امنیتی” بست

سرهنگ آبشر بلیل، فرمانده نیروهای مشترک برای تامین امنیت نوار مرزی سودان و آفریقای مرکزی، بسته شدن مرزها توسط نیروهای مشترک سودانی به همراه نیروهای کشورهای آفریقای مرکزی و چاد را تایید کرد.

امروز چهارشنبه، نیروهای واکنش سریع سودان از بسته شدن مرز با جمهوری آفریقای مرکزی به دلایل مرتبط با “خطرات امنیتی” خبر دادند.

سرهنگ آبشر بلیل، فرمانده نیروهای مشترک برای تامین امنیت نوار مرزی سودان و آفریقای مرکزی در بیانیه‌ای که توسط صفحه رسمی نیروهای واکنش سریع در فیس‌بوک منتشر شد، گفت: مرزهای سودان و آفریقای مرکزی به دلایل مربوط به خطرات امنیتی کاملاً بسته است.”

بلیل افزود: «نیروهایی که بستن مرزها را اجرا کردند، نیروهای مشترکی هستند که شامل (نیروهای مسلح و نیروهای واکنش سریع) سودان، همراه با نیروهایی از کشورهای آفریقای مرکزی و چاد هستند.

وی همچنین “خطرات امنیتی و اقدامات منفی بین مرزها را فاش کرد که نیاز به هماهنگی سودان با آفریقای مرکزی از یک سو و با چاد از سوی دیگر برای بستن مرزهای دو کشور را ایجاب کرد.”

در یک زمینه جداگانه، نیروهای مخالف برای آزادی و تغییر در سودان تأیید کردند که با ابتکار عملی که توسط نمایندگی سازمان ملل برای دعوت از همه طرف ها به گفت و گو راه اندازی شده است، برخورد مثبت خواهد داشت.

نیروهای آزادی و تغییر در بیانیه‌ای خواستار تعیین محدودیت زمانی برای کل فرآیند سیاسی براساس رویه‌های روشن شد که اجازه نمی‌دهد طولانی‌تر یا خالی از محتوای آن شود.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا