اخبار

یهودیان حریص بار دیگر در دام تیم های سایبری ایرانی افتادند

سرویس امنیتی رژیم اسرائیل عملیات یک شبکه ایرانی را کشف کرده که برای یافتن و استخدام یهودیان اسرائیلی، با هدف جمع آوری اطلاعات و هدف قرار دادن اهداف در فلسطین اشغالی کار می کرد.

روش کار این تیم ایرانی اینگونه بوده که تماسی از طریق یک پروفایل ساختگی فیسبوک تحت نام “سارا پاپی” که خود را یک دختر جوان یهودی، با ارتباطات و تجارت در اسرائیل (فلسطین اشغالی) معرفی می کرده با طعمه اسرائیلی برقرار می شد.

این پروفایل ساختگی در مدت زمان بسیار کوتاهی هزاران عضو پیدا کرد.

پس از شروع ارتباط و تماس با فیسبوک، ارتباط به واتساپ منتقل می شد.

در ماه‌های اخیر، نگرانی فزاینده‌ای بین مقامات صهیونیستی بابت ارتباط اسرائیلی‌ها با اکانت های جعلی از طریق اینترنت، با استفاده از پوشش های نادرست جهت جذب آنها برای جمع‌آوری اطلاعات وجود داشته است.

اپراتور ایرانی که از نمایه ساختگی «سارا پاپی» استفاده می‌کرد، از عوامل اسرائیلی خود خواسته اطلاعاتی درباره اسرائیلی‌هایی که مورد علاقه اطلاعات ایران هستند، پیدا کنند.

او حتی گاهی سعی می کرد از طریق احساسی و یا عاشقانه برای تاثیر بر عوامل خود استفاده کند.

همچنین پرداخت های محدودی به بیت کوین شناسایی شده اند.

اپراتور ایرانی از یک داستان پوششی تجاری برای تعیین وظایف مختلف مانند درخواست انتقام از کسانی که به او بدهکار هستند، تمایل به آسیب رساندن به مخالفان شخصی و حتی تمایل به آسیب رساندن به دگرباشان استفاده کرده است.

علاوه بر این، در پس‌زمینه درگیری بین روسیه و اوکراین، اپراتور ایرانی اقدام به انجام تبلیغات تحریک‌آمیز علیه ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، با هدف آسیب رساندن به روابط اسرائیل و روسیه کرده است.

اپراتور ایرانی همچنین سعی در جمع آوری اطلاعات و آسیب رساندن به نمایندگان شرکت های تجاری و دیپلمات های کشورهای عربی فعال در اسرائیل داشت.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا