اخبار

پس از اینکه اوپک پلاس درخواست آمریکا برای افزایش عرضه را رد کرد، قیمت نفت افزایش یافت

پس از آنکه گروه «اوپک +» به درخواست آمریکا برای تسریع روند افزایش تولید نفت بی توجهی کرد، قیمت نفت امروز بیش از یک درصد افزایش یافت.

پس از اینکه اوپک و متحدانش (اوپک +) درخواست آمریکا برای افزایش عرضه را رد کردند و موافقت کردند به برنامه‌هایی برای بازگشت تدریجی به تولید که متوقف شده بود پایبند باشند ، قیمت نفت امروز جمعه بیش از یک درصد افزایش یافت تا بخشی از ضررهای خود را جبران کند. به دلیل همه گیری کرونا بخشی از تولید کاسته شده بود که طبق برنامه ریزی ها قرار است به تدریح اضافه شود

قیمت نفت برنت پس از کاهش حدود ۲ درصدی در روز پنجشنبه، حدود ساعت ۰۱:۴۶ به وقت گرینویچ با ۸۲ سنت یا کمی بیش از ۱ درصد افزایش به ۸۱.۳۶ دلار در هر بشکه رسید.

نفت خام آمریکا پس از کاهش ۲.۵ درصدی در جلسه قبل، ۹۷ سنت یا ۱.۲۵ درصد افزایش یافت و به ۷۹.۷۸ دلار در هر بشکه رسید.

و «اوپک پلاس» در نشستی که دیروز پنجشنبه برگزار شد، با نادیده گرفتن درخواست جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برای افزایش عرضه برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها، موافقت کرد که به برنامه‌های افزایش تولید نفت به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز از دسامبر پایبند باشد.

و منابع اوپک پلاس گفتند که ایالات متحده توانایی زیادی برای افزایش تولید به تنهایی دارد اگر معتقد باشد اقتصاد جهانی به انرژی بیشتری نیاز دارد. 

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا