اخبار

والدین نیروهای رژیم صهیونیستی خطاب به گالانت:به رفح حمله نکنید!

بیش از ۶۰۰ نفر از والدین نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی که در نوارغزه حضور دارند،طی نامه ای خطاب به گالانت نوشتند:حمله به رفح فقط باعث مرگ فرزندان ما خواهد شد.

این نامه علاوه بر گالانت،برای کابینه نتانیاهو و رئیس کل ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نیز ارسال شد.

در قسمتی از این نامه نوشتند:«طبق گزارش های مختلف و اظهار نظر کارشناسان،حمله به رفح برابر با مرگ فرزندان ما خواهد بود. با توجه به شرایط موجود واقعیت این است که ما دیگر به شما اعتماد نداریم.

دلیل این بی اعتمادی،وضعیت موجود در جنگ نوارغزه و برخی شرایط سیاسی داخلی است.

والدین نیروهای رژیم صهیونیستی به کدام گزارش استناد کردند؟

پیش از این یسرائل زیو رئیس سابق شعبه عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در گزارشی عواقب حمله اسرائیل به رفح را شرح داد.

وی در این گزارش نوشت:«رفح از نظر راهبردی هیچ اهمیت خاصی ندارد. عواقب حمله به رفح بسیار واضح است اما نتانیاهو چاهی که خود و اسرائیل را قرار است در آن بیاندازد،نمی بیند.

اگر عملیات و حمله به رفح همزمان با عملیات در خان یونس انجام می شد چنین عواقبی در پی نمی داشت. اما نتانیاهو آنچنان از گرفتن یحیی سنوار در خان یونس مطمئن بود که به فکر حمله به رفح نیفتاد. هیچ هدف و یا راهبردی در پس زمینه حمله به رفح وجود ندارد.

نتانیاهو اکنون به شکست در نوارغزه نزدیک است لذا جهت دستیابی به یک دستاورد در نوارغزه،حمله به رفح را انتخاب کرد. دلیل پافشاری نتانیاهو جهت ادامه جنگ،امید برای دستیابی به جایگاه و حفظ بقای سیاسی خود است.

وزاری افراطی کابینه نتانیاهو هیچ چیز در مورد جنگ نمی دانند. آنها نسبت به عواقب جنگ بی تفاوت هستند. آنها فقط به جایگاه و قدرت سیاسی خود اهمیت می دهند.

این وزرا فقط بدنبال ایجاد هرج و مرج هستند تا در این شرایط حیات سیاسی خود را حفظ کنند. بیشتر بحث های نتانیاهو و کابینه اش نمایشی و بدون نتیجه هستند».

والدین نیروهای ارتش اسرائیل با استناد به این گزارش و چند گزارش مشابه آن،حمله اسرائیل به رفح را تله مرگ برای فرزندان خود می دانند.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا