اخبار

وزارت امور خارجه چین: موضع چین در قبال بحران اوکراین “درست” است

به گزارش شینهوا، سخنگوی وزارت خارجه چین، ژائو لیجیان در یک کنفرانس مطبوعاتی که امروز پنجشنبه برگزار شد گفت: موضع چین در قبال مسئله اوکراین درست، منصفانه و عینی است و آن کشورهایی که واقعاً باید احساس ناراحتی کنند آن دسته از کشورهایی هستند که فکر می‌کنند پیروز شده‌اند. جنگ سرد می تواند دوباره بر جهان مسلط شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین ژائو لیجیان در کنفرانس مطبوعاتی

وی خاطر نشان کرد: کشورهایی که همه جا جنگ به راه انداخته اند، کشورهایی که نگرانی های دیگر کشورها را نادیده می گیرند و به گسترش ناتو به سمت شرق برای پنج دور ادامه می دهند، کشورهای دیگر را کشور “جنگجو” یا “مقصر” می دانند.

 لیجیان ادامه داد: شنیده ام که گربه های روسی، سگ های روسی و درختان روسی هم تحریم خواهند شد. همچنین شنیده ام که اثر موسیقی “دریاچه قو” چایکوفسکی نیز ممنوع شده است! چایکوفسکی آهنگساز مشهوری است که بیش از ۱۰۰ سال از مرگ او می گذرد. چگونه او گناهکار است؟

لازم به توضیح است که کشورهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده در واکنش به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، تحریم های بی سابقه ای بر بخش های مختلف روسیه از جمله انرژی، اقتصادی، صنعتی، سیاسی، اشخاص و شرکت های مختلف روسی اعمال کرده اند.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا