اخبار

مقام سابق فرانسه: ما مستعمره دیجیتالی آمریکا هستیم 

آرنو مونتبور، وزیر سابق اقتصاد فرانسه و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آتی این کشور

آرنو مونتبور، وزیر سابق اقتصاد فرانسه و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آتی این کشور:

اکنون ما مستعمره دیجیتال آمریکا هستیم، ما باید از منافع خود دفاع کنیم، زیرا قربانی قوانین بین‌المللی آمریکا شده‌ایم. ما تبدیل به رعیت شدیم.

در ذهن ملتِ ما، دفاع از منافع وجود دارد، روزی که متحد آمریکایی -که اکنون دیگر متحد ما محسوب نمی‌شود- ما را از اتحاد خود خارج کرد، ما به سختی افتادیم.

ما اکنون طعمه آن‌ها شده‌ایم، اکنون دو قدرت بزرگ در جهان است، چین و آمریکا، که در تلاشند ما را به پایین بکشند؛ ما نیز تحت تأثیر روابط آن‌ها خواهیم بود.

لازم به ذکر است هنوز دوماه از تنش سیاسی بین فرانسه و امریکا نگذشته

فرانسه در واکنش به حذف پاریس از قرارداد ۹۰ میلیارد دلاری برنامه زیردریایی با استرالیا در پی امضای معاهده همکاری آمریکا، انگلیس و استرالیا، مراسم گرامیداشت روابط خود با آمریکا را که همه ساله برگذار میشد لغو کرد.

لغو این مراسم در حالی انجام می‌شود که روز گذشته ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه گفته بود معاهده آمریکا، انگلیس و استرالیا موسوم به “اوکوس” اقدامی “بی‌رحمانه” و “خنجری از پشت” است.

لودریان افزود: این تصمیم ناخوشایند، یکجانبه و غیرقابل پیش‌بینی من را به یاد بسیاری از اقدامات ترامپ می‌اندازد.

در همین حال سفارت فرانسه در آمریکا نیز ضمن انتقاد از آمریکا در بیانیه‌ای گفت: تصمیم آمریکا برای حذف یک متحد و شریک اروپایی مانند فرانسه از مشارکت موثر با استرالیا، در زمانی که ما در منطقه هند و اقیانوسیه با چالش‌های بی‌سابقه‌ای روبرو هستیم، چه از نظر ارزش‌های مشترک و چه از نظر احترام به چندجانبه گرایی در مورد حاکمیت قانون، عدم انسجام را نشان می‌دهد که فرانسه فقط می‌تواند آن را به خاطر سپرده و تاسف بخورد.

شاید مایل به مطالعه بیشتر باشید :پروژه پهپاد شاهد ١٢٩ /+جزئیات

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

sara sherafat

دانشجوی مکتب مقاومت و ایثار علاقه مند به مسائل نظامی، طبیعت گردی، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا