اخبار

مراکش؛اولین کشور آفریقایی که اقدام به ارسال تانک به اوکراین می کند

به گزارش مجله خبری مقاومت،پس از قول آمریکا مبنی بر تحویل تانک های آبرامز به کشورهایی که اقدام به ارسال تانک به اوکراین می کنند،مراکش این اقدام را انجام خواهد داد.

خبرگزاری عبری زبان i24 می نویسد:کشور مراکش به عنوان اولین کشور آفریقایی،تعداد نامعلومی از تانک های ارتش خود را جهت بازسازی و ارسال به اوکراین،به کشور چک تحویل داده است؛این اقدام پس از آن صورت می گیرد که آمریکا قول داده است به کشورهایی که تانک به اوکراین ارسال کنند،تانک آبرامز تحویل خواهد داد.

به گفته i24،مراکش تانک های فرسوده و تقریبا از کار افتاده خود را به کشور چک منتقل کرده است؛این تصمیم پس از تشکیل جلسه در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان گرفته شده است.

گفته می شود که مراکش و تونس به عنوان نمایندگان قاره آفریقا در این اجلاس شرکت داشته اند؛طبق اعلام رسانه ها کیف مدتهاست که متحدان اروپایی خود را جهت ارسال تانک به کیف،تحت فشار قرار داده است.

اجلاس اخیر در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان نیز به همین منظور برگزار شد؛طبق اعلام i24 این اجلاس بدون هیچ تصمیمی خاصی به پایان رسید.

پیش از این مجله خبری مقاومت به نقل از وال استریت ژورنال در گزارشی اعلام کرد که کشورهای لهستان،فنلاند و دانمارک در صورت تأیید آلمان،حاضر به ارسال تانک به کیف می باشند؛این در حالی است که آلمان جهت ارسال تانک به این کشور شرطی را اعلام کرده است.

طبق اعلام مجله خبری مقاومت،شرط ارسال تانک توسط آلمان به اوکراین،ابتدا ارسال تانک از آمریکا به این کشور می باشد؛نخست وزیر آلمان جهت ارسال یا عدم ارسال تانک به کیف دچار تردید است.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

از طرفی طبق اعلام رسانه های انگلیسی،ریشی سوناک نخست وزیر این کشور با ارسال تانک های چلنجر2 به کیف موافقت کرده است.

جهت مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا