اخبار

قطع آب شرب حسکه یک جنایت جنگی است که جامعه بین المللی باید فوراً به آن رسیدگی کند

قطع آب به حسکه یک جنایت جنگی است که جامعه بین المللی باید فوراً برای متوقف کردن آن اقدام کند

وزارت امور خارجه و مهاجران تاکید کرد که قطع آب شهروندان در حسکه و سایر شهرهای سوریه توسط اشغالگران ترکیه و گروه های تروریستی خود جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت که نیازمند اقدام جامعه بین المللی برای توقف فوری آن است.

این وزرات اعلام کرد که قطع آب شهروندان در حسکه و سایر شهرهای سوریه برای بیش از ۵۰ روز اقدامی غیرانسانی و غیراخلاقی است، و طبق قوانین بین المللی بشردوستانه جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت باقی می ماند.

وزرات امور خارجه افزود : محکومیت‌ها دیگر کافی نیستند، اما جامعه بین‌المللی باید فوراً این اقدامات را متوقف کند، به‌ویژه که ادامه آنها منجر به بلایای انسانی و اپیدمی‌ها می‌شود.

شایان به ذکر است که اشغالگران ترکیه و مزدوران اش از گروه های تروریستی طی ۵۰ روز ادامه تجاوزات و حملات خود به ایستگاه آب علوک در حومه راس العین و شبکه های تولید برق آن و کنترل آنها بر عملیات پمپاژ آب از آن به شهر حسکه و اطراف آن که باعث محرومیت ساکنان و افزایش رنج آنها شده است.

ترکیه آمار تلفات گسترده خود را پنهان می کند

از سوی دیگر، اقدامات دولت برای کاهش درد و رنج اهالی همچنان ادامه دارد، که شرکت آب با همکاری سازمان های بین المللی و سازمان های مردم نهاد، آب آشامیدنی را به مرکز شهر منتقل می کند.

 

الوقت

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا