اخبار

فراخوان جدید لاپید جهت برگزاری تظاهرات در سرزمین های اشغالی

به گزارش مجله خبری مقاومت،یائیر لاپید در ویدئویی جدید که در توئیتر خود منتشر کرده است خواستار برگزاری اعتراضات مردمی علیه نابودی دموکراسی در رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش رسانه های عبری،لاپید در این ویدئو گفت:ما در حیفا،اورشلیم و تل آویو مبارزه علیه کابینه جدید را متوقف نخواهیم کرد.

وی ادامه داد:بیاید و از اصول دموکراسی دفاع کنید؛من نیز در این اعتراضات خواهم بود.

پیش از این معترضان در تل آویو و چند شهر دیگر در سرزمین های اشغالی علیه اصلاحات قضایی نتانیاهو و کابینه جدیدش دست به اعتراض زدند؛طبق اعلام رسانه های عبری،لاپید در این اعتراضات سخنرانی خواهد کرد.

براساس این گزارش،تل آویو سومین آخر هفته اعتراضی خود را شاهد خواهد بود؛اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو،اختیارات دیوان عالی رژیم صهیونیستی را محدود کرده و از نظارت بر کنست و کابینه منع می کند.

پس از صدور حکم دیوان عالی رژیم صهیونیستی مبنی بر جلوگیری از انتصاب آریه دری در کابینه نتانیاهو،اعضای کابینه رژیم صهیونیستی عزم خود را برای اجرایی کردن اصلاحات قضایی چند برابر کرده اند.

براساس گزارشی که توسط مجله خبری مقاومت منتشر شده است،یاریو لوین مسئول دادگستری کابینه نتانیاهو اعلام کرد که از تمام اختیارات خود در جهت جبران بی عدالتی که در حق آریه دری و دموکراسی در رژیم صهیونیستی شده است،استفاده خواهد کرد.

این در حالی است که بر اساس این گزارش،آریه دری رهبر حزب شاس پیشتر به اتهام کلاهبرداری مالیاتی و دریافت رشوه محکوم شده است؛با این حال اعضای کابینه نتانیاهو نسبت به حکم صادر شده توسط دیوان عالی رژیم صهیونیستی انتقادات بسیار زیادی انجام دادند.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

طبق اعلام تایمز اسرائیل،در تظاهرات اخیر در میدان اصلی تل آویو 80000 نفر حضور داشتند؛این در حالی است که در اورشلیم و حیفا نیز اعتراضات مشابهی برگزار شده است.

معترضان در این تظاهرات مخالفت خود با اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو را اعلام کردند؛این طرح توسط کابینه نتانیاهو حمایت می شود.

دادستان کل رژیم صهیونیستی،رئیس دادگاه عالی و مخالفان سیاسی کابینه،از جمله منتقدان اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو می باشند؛این منتقدان هشدار دادند که این طرح باعث نابودی دموکراسی در رژیم صهیونیستی می شود.

نتانیاهو نیز ضمن رد این اظهارات اعلام کرد:اصلاحات قضایی به گونه ای خواهد بود که اعتماد عمومی به سیستم قضایی رژیم صهیونیستی را افزایش می دهد.

با این حال با توجه به شرایط کنونی به نظر می رسد که رژیم صهیونیستی شاهد تنش های داخلی بسیار زیادی خواهد بود.

در مورد رژیم صهیونیستی بیشتر بخوانید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا