اخبار

شروع به کار کنفرانس سازمان‌ملل در مورد کشورهای کمتر توسعه‌یافته بدون حضور نمایند افغانستان

کنفرانس پنچ روزه سازمان‌ملل در مورد کشورهای کمتر توسعه‌یافته بدون حضور نماینده افغانستان، روز یکشنبه، ۱۴حوت در دوحه قطر آغاز به کار کرد.

اشتراک‌کنندگان این کنفرانس برای پیشرفت عادلانه در جهان به‌ویژه کشورهای کمتر توسعه‌یافته دیدگاه‌ها و راهکارهای خود را در میان می‌گذارند.

افغانستان و میانمار که دو فقیرترین کشور جهان هستند، به‌دلیل به رسمیت شناخته نشدن حکومت‌های شان از سوی سازمان‌ملل، در این کنفرانس نماینده ندارند.

شعار این کنفرانس “از بالقوه تا رفاه” است.

سازمان ملل پیش از آغاز این کنفرانس گفته است که کشورهای کمتر توسعه‌یافته جهان در رقابت با زمان برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار تا سال ۲۰۳۰ هستند.

کمک ۶۰ میلیون دلاری قطر برای حمایت از کشورهای کمتر توسعه یافته 

 

 امیر قطر تمیم بن حمد آل ثانی، در کنفرانس سازمان ملل از اختصاص ۶۰ میلیون دلارز برای حمایت از کشورهای کمتر توسعه یافته خبر داد.

 

 امیر قطر در سخنرانی خود در کنفرانس سازمان ملل درباره کشورهای کمتر توسعه یافته گفت: “قطر کمک مالی ۶۰ میلیون دلاری به کشورهای کمتر توسعه یافته را اعلام می کند که ۱۰ میلیون برای حمایت از اجرای فعالیت های برنامه کار دوحه برای کشورهای کمتر توسعه یافته و ۵۰ میلیون دلار برای حمایت و افزایش ثبات در این کشورها اختصاص خواهد یافت.

 

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

sara sherafat

دانشجوی مکتب مقاومت و ایثار علاقه مند به مسائل نظامی، طبیعت گردی، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا