اخبارتکنولوژی نظامی

سیاستمدار انگلیسی:حمایت از رژیم فاسد زلنسکی اشتباه است

به گزارش مجله خبری مقاومت،دیوید کورتن سیاستمدار انگلیسی در توئیتی گفت:دولت انگلیس باید بدنبال کاهش درگیری در اوکراین باشد نه اینکه با حمایت از رژیم فاسد زلنسکی باعث تشدید آن ‌شود.

دیوید کورتن رئیس حزب میراث انگلیس روز شنبه افزود:قصد نخست وزیر جهت حمایت از رژیم زلنسکی که تحت نفوذ نازی ها است،اشتباه می باشد.

پیش از این نیز کورتن در یک برنامه تلویزیونی ضمن انتقاد از سیاست های دولت انگلیس در قبال جنگ اوکراین اعلام کرد که گردان آزوف به مدت 8 سال مردم دونباس را گلوله باران کرده است.

عقیده کورتن،سیاست مذاکره و حل و فصل مسائل به وسیله روابط دیپلماتیک می باشد؛وی همچنین تحویل سلاح های مرگبار به نیروهایی که روی لباس خود نمادهای نازی دارند را بسیار خطرناک توصیف کرد.

پیش از این رسانه های انگلیسی از تمایل نخست وزیر این کشور جهت ارسال تجهیزات نظامی از جمله تانک های چلنجر2 به اوکراین خبر داده بودند.

مشخصات تجهیزات نظامی انگلیس که برای اوکراین ارسال خواهد کرد

 

 تانک چلنجر

 

چلنجر2 یک تانک طراحی شده در اواخر دوران جنگ سرد می باشد که تولید آن از سال 1990 میلادی آغاز شده است.وزن این تانک ها 64 تن می باشد؛این تانک ها دارای زرهی کامپوزیت،توپ 120 م.م و مسلسل 7.62 میلی متری می باشند.

به جز انگلیس،ارتش عمان از این تانک ها استفاده می کند؛این تانک ها در جریان جنگ ناتو در بوسنی و هرزگوین و تجاوز آمریکا و انگلیس به عراق مورد استفاده قرار گرفته است.

طبق اعلام رسانه های انگلیسی،ارتش این کشور هم اکنون دارای 227 تانک چلنجر2 می باشد؛البته طبق اعلام وزارت دفاع این کشور،تمام این تانک ها عملیاتی نبوده و در سال 2021، 77 تانک از رده خارج شده است.

هویتزر خودکششی AS_90

هویتزر خودکششی AS_90 در اواخر جنگ سرد طراحی شده و اولین بار در سال 1990 مورد استفاده قرار گرفت.

کالیبر لوله این هویتزر 155 م.م می باشد؛برد آن 25 تا 30 کیلومتر است و تا 420 کیلومتر قابلیت انتقال در جاده را دارا می باشد.

این قبضه در تجاوز علیه عراق مورد استفاده قرار گرفته است؛وزارت دفاع انگلیس اعلام کرده است که تا سال 2030 این قبضه را از رده خارج خواهد کرد.

بالگرد آپاچی

آپاچی یک هلیکوپتر تهاجمی دو توربوشفت است که توسط شرکت بوئینگ ساخته شده است.

این هلیکوپتر در اواسط 1980 میلادی جهت استفاده در ارتش آمریکا طراحی شده است؛این هلیکوپتر به بیش از ده ها کشور صادر شده است.

طبق اعلام رسانه های انگلیسی در ارتش این کشور 59 فروند هلیکوپتر آپاچی موجود می باشد.


روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا