اخبار

سوریه: دوباره درگیری‌ها در مجاورت زندان الصناعه بین داعش و نیروهای دموکراتیک سوریه

خبرنگار المیادین گزارش می دهد که درگیری ها در مجاورت زندان السینعه در حسکه بین داعش و نیروهای دموکراتیک سوریه از سر گرفته شده است و منابع تأیید می کنند که «گروه کوچکی از داعش توافقات و آتش بس را رد کردند».

در بحبوحه تحرکات شدید هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی، درگیری‌ها بین عناصر داعش در مجاورت زندان السینعه در الحسکه از سر گرفته شده است.

منابع المیادین با بیان اینکه «گروه کوچکی از داعش توافقات و آتش بس را رد کردند، تسلیم نشدند و در بخش کوچکی از زندان محبوس شدند»، خاطرنشان کردند: «دیروز یک آتش بس اعلام نشده بین دو طرف با  هماهنگی آمریکا و انگلیس انجام شده بود ».

این منابع اشاره کردند که “آتش بس بر اساس آزادی چند داعشی و  تعدادی از اسیران دموکراتیک سوریه در ازای تخلیه و مداوای مجروحان خود منعقد شد.”

این منابع دیروز سه شنبه گزارش دادند که هیئتی از ائتلاف بین المللی متشکل از سربازان آمریکایی و انگلیسی برای مذاکره با اعضای داعش وارد زندان الصناعه در الحسکه شدند.

این پس از درگیری‌های خشونت‌آمیز بین “داعش” و “داعش” صورت می‌گیرد که به مدت 3 روز در مجاورت زندان السینعه و قبرستان غوران در الحسکه ادامه داشت.

همزمان، نیروهای آمریکایی ساختمان مؤسسه فنی در شهر حسکه را به بهانه عدم اجازه فرار به فراریان از زندان ثانویه صنعتی در آنجا به طور کامل تخریب کردند، در حالی که نیروهای دموکراتیک سوریه با پشتیبانی نیروهای امریکایی  شهر را به طور کامل محاصره کردند.

در نتیجه تشدید درگیری ها و گلوله باران ها و کمبود مواد غذایی در محله ها، الحسکه شاهد موجی از آوارگی مردم محله های جنوبی از خانه های خود به سمت مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در الحسکه بوه

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا