اخبار

سفر بلینکن به رژیم صهیونیستی؛ایران و اصلاحات قضایی محور گفتگوی دو طرف

به گزارش مجله خبری مقاومت،رسانه های عبری از سفر بلینکن به رژیم صهیونیستی جهت دیدار با مقامات رژیم صهیونیستی خبر دادند.

هاآرتص نوشت:بلینکن دومین مقام ارشد آمریکا است که پس از آغاز به کار کابینه جدید،به سرزمین های اشغالی سفر می کند.زیر امور خارجه آمریکا دوشنبه هفته آینده به سرزمین های اشغالی سفر خواهد کرد.

پیش از این جک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا ضمن سفر به سرزمین های اشغالی با نتانیاهو و هرتزوگ دیدار کرد.طبق اعلام رسانه های عبری،در این دیدارها اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین،برنامه هسته ای ایران و گسترش توافقنامه آبراهام از دیگر موضوعات مورد بررسی بود.هدف از سفر بلینکن به سرزمین های اشغالی نیز،بررسی همین مسائل است.

کابینه جدید نتانیاهو،دلیل اصلی سفر بلینکن به رژیم صهیونیستی

به نظر می رسد با وجود مشکلات داخلی که در سرزمین های اشغالی وجود دارد،بحث بر سر سیاست های کابینه جدید،موضوع اصلی سفر بلینکن به رژیم صهیونیستی باشد.

پس از آغاز به کار کابینه جدید در سرزمین های اشغالی،اعتراضات و تظاهرات داخلی گسترده ای علیه آن صورت گرفت.به طوری که طی سه هفته گذشته بیش از ده ها هزار نفر در این تظاهرات شرکت داشتند.

با وجود این،صدور حکم اخراج آریه دری نیز باعث افزایش تنش میان اعضای کابینه و قوه قضائیه رژیم صهیونیستی شد.تاجایی که انگیزه ی کابینه نتانیاهو جهت اجرای اصلاحات قضایی را چند برابر کرد.

همچنین طی هفته گذشته و در جریان سفر سناتورهای آمریکایی به سرزمین های اشغالی نیز،کابینه شاهد تحریم غیر علنی خود بود.تحریمی که هرچند از تریبون های رسمی اعلام نشد اما زنگ خطری برای روابط بین دولت بایدن و کابینه نتانیاهو می باشد.

با وجود تمام مسائل فوق می توان نتیجه گرفت که سفر بلینکن به رژیم صهیونیستی در بازه زمانی کوتاهی از آغاز کابینه جدید نمی تواند نشان‌دهنده تقویب روابط واشنگتن و تل آویو باشد.

جهت مطالعه بیشتر به لینک مراجعه کنید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا