اخبار

سخنرانی سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان به مناسبت شهادت سرداران مقاومت بالاخره آغاز شد

سید نصرالله: میلاد حضرت مسیح (ع) و سال نو را به شما تبریک می گویم و امیدوارم سال خوبی، آسودگی و امید برای مردم لبنان و همه مردم منطقه باشد.

سید نصرالله: از محبت، محبت، دعا و خیرات شما سپاسگزارم و پس از آنچه در رسانه‌های «اسرائیل» و خلیج فارس منتشر شد، به شما اطمینان می‌دهم[ حالم مساعد است]

سید نصرالله: با مشاهده فعالیت های  سردار شهید قاسم سلیمانی به حقیقت ذات و مقام او پی می بریم

سید نصرالله: زمانی که سردار سلیمانی وارد منطقه ما شد، عوامل اساسی و  لازم  از جمله شخصیت، اخلاص و تقوا را در وجود خود داشت، حاج قاسم سرباز بود نه در جایگاه یک سردار بزرگ، حاج قاسم توانست با ذهن[ پویا]و حضور مستمر و استقامت خود نیروهای محور[ مقاومت]را به هم پیوند بزند و هماهنگی قوی ایجاد کند و هر نیروی ممکنی را برای افزایش توان و پشتیبانی مقاومت  وارد کند

سید نصرالله: رهبر شهید قاسم سلیمانی متکی به رهبر فرزانه، بزرگ، شجاع و متفکر، مقام معظم رهبری، سید علی خامنه ای بود.

حاج قاسم سلیمانی با حضور در خط مقدم به امید بخشی در سختی ها کمک کرد.

سید نصرالله: حاج قاسم در طول دو دهه با دو نسخه از پروژه آمریکایی روبرو شد که اولین آن پروژه قدرتمند آمریکا در منطقه ما مبتنی بر هژمونی بود.

پروژه اول امریکایی در منطقه “پروژه هژمونی”

سید نصرالله:  پروژه هژمونی، کنترل، سلطه و غارت همه چیز است و در قلب این پروژه «اسرائیل» قرار دارد،اولین نسخه از پروژه آمریکایی در سال ۲۰۰۱ پس از روی کار آمدن جورج بوش به ریاست جمهوری آغاز شد و بر اساس آنچه منتشر شد، افغانستان در برنامه نبود. حادثه ۱۱ سپتامبر به پروژه آمریکا برای ورود به افغانستان و عراق و نزدیک شدن به ایران و سوریه انگیزه داد.

سید نصرالله: پروژه آمریکا در منطقه بعداً به سمت ضربه زدن به مقاومت در فلسطین و لبنان سوق پیدا کرد و اگر جنگ لبنان موفق می شد، علیه سوریه و مقاومت در فلسطین ادامه می یافت

کار برای ضربه زدن به مقاومت در فلسطین و مقاومت در لبنان در سال ۲۰۰۶ آغاز شد و برنامه تهاجم و تحمیل نیروهای چند ملیتی بود، اگر جنگ رژیم صهیونیستی با لبنان به نتیجه می رسید، در سوریه ادامه می یافت، اما این اتفاق نیفتاد، اینجا حاج قاسم سلیمانی وارد خط مقدم شد.

سید نصرالله: اگر آنچه را که مقاومت عراق انجام داده و ایستادگی ایران، سوریه و مقاومت لبنان و فلسطین را با هم تلفیق کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که نسخه اول پروژه آمریکایی پایان یافته و شکست خورده است

سید نصرالله: این مقاومت عراق بود که دولت آمریکا را مجبور به امضای توافقنامه با دولت عراق کرد، آخرین بازتاب اولین نسخه از پروژه شکست خورده آمریکایی، خروج آمریکا از افغانستان در سال گذشته بود.

فاز دوم پروژه امریکایی در منطقه

سید نصرالله: فاز نسخه دوم پروژه آمریکایی خطرناکتر از جنگ است و در این نسخه جنگ ها جنبه درونی به خود گرفت و مردم بین خود می جنگیدند.

پروژه دوم آمریکا در منطقه نیز با مقاومت، ایستادگی و حضور دو فرمانده سلیمانی و مهندس شکست خورد در نتیجه در مواجهه با دو شکست بزرگ و تاریخی پروژه آمریکایی، به ترامپ رسیدیم که ضربه قاطعی را به محور دیدیم و آن ترور دو سردار سلیمانی و مهندس بود.

سید نصرالله: هدف از این ترور نیز رفع مهمترین تهدید استراتژیک علیه رژیم اشغالگر است!

واکنش سید حسن نصرالله به کابینه دولت جدید در اسرائیل

ما با یک دولت جدید “اسرائیلی” فاسد، جنایتکار، تندرو و افراطی روبرو هستیم اگرچه این دولت اصلا ما را نمیترساند اما ممکن است با انجام حماقت‌ها و اشتباهاتی که می‌تواند آنها را ورطه نابودی[ زودتر]بکشاند، به تسریع پایان کار موقت به دست این افراد خوش‌بین باشیم.

در واقع ن این دولت جدید صهیونیستی است که باعث چرخش نگاه ها  به سمت فلسطین، بیت المقدس، کرانه باختری و مسجد الاقصی می شود

نصرالله پیرامون بحران سیاسی پیش رو در لبنان افزود:حق طبیعی ما در لبنان این است که از رئیس‌جمهوری بخواهیم که خنجر از پشت به مقاومت نزند. رئیس‌جمهوری که مقاومت را دور نزند، کشور را به جنگ داخلی نمی‌کشد، بلکه به سمت گفت‌وگو و اجماع می‌برد و این به نفع منافع ملی است.مسئولیت نیروهای سیاسی و جناح‌های پارلمانی لبنان بیش از هر زمان دیگری است.ما مشتاقیم با “نهضت آزاد میهنی” ارتباط برقرار کنیم و دیدارهای نزدیکی خواهیم داشت و دست خود را از دست متحدانمان برنخواهیم داشت.

جمهوری اسلامی فقط بر سر پرونده هسته ای مذاکره می کند و این در سال های گذشته ثابت شده است.[نه بر سر حمایت از مقاومت]

سید نصرالله: خون دو سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس مرحله تاریخی مبارزه با دشمن را آغاز کرد و منطقه ما را به پیروزی خواهد رساند

مشاهده سخنرانی سیدحسن نصرالله به صورت آنلاین

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر
دکمه بازگشت به بالا