اخبار

رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق با هیئت هماهنگی احزاب شیعه به توافقات مهمی دست یافتند

نمایندگان هیئت هماهنگی گروه‌های شیعه عراق، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و رئیس شورای عالی قضایی این کشور دیشب ضمن دیدار با یکدیگر، در خصوص سه موضوع «هدف قرار دادن تظاهرکنندگان»، «حمله به منزل الکاظمی» و «اعتراض به نتایج انتخابات» بحث و تبادل نظر کردند. 

هیئت چارچوب هماهنگی احزاب و گروه‌های شیعه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نمایندگان هیئت دیشب (دوشنبه شب) با «برهم صالح» رئیس‌جمهور، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

در این بیانیه آمده است: در این دیدار، سه موضوع «هدف قرار دادن تظاهرکنندگان مسالمت‌جو، هدف قرار دادن منزل مصطفی الکاظمی و اعتراض به نتایج انتخابات پارلمانی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش موازین نیوز، در این بیانیه آمده است: «در این جلسه، جنایت هدف قرار دادن تظاهرکنندگان مسالمت‌جو محکوم شده و بر لزوم تکمیل تحقیقات قضایی مربوطه و مجازات عاملان تأکید شده است».

 

هیئت چارچوب هماهنگی احزاب و گروه‌های شیعه عراق در بیانیه‌ خود افزود: «در این جلسه همچنین جنایت هدف قرار دادن خانه نخست وزیر محکوم شد و بر لزوم تکمیل تحقیقات و در اختیار قرار دادن تیم تحقیقاتی ویژه برای کشف تمامی واقعیات این جنایت و معرفی عاملان آن به مراجع قضایی تأکید شده است».

 

این نشست همچنین شامل توافقاتی برای «کاهش تنش‌ها، توقف فشارهای رسانه‌ای از سوی همه طرف‌ها، حذف همه مظاهر تحریک‌آمیز در خیابان‌ها، حرکت به سمت کاهش نگرانی‌های مردم و ارسال پیام‌های اطمینان بخشی به مردم عراق و جستجوی راه‌حل‌های قانونی برای حل بحران و دعوت به تشکیل یک نشست ملی برای بحث در مورد امکان یافتن راه حل برای برون رفت از بحران» است

منبع

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا