اخبار

دستگیری ۹۰۰ نفر طی ۱۰ روز؛آمریکا دیگر نمی تواند چهره واقعی خود را پنهان کند

رسانه های آمریکایی ضمن تأیید دستگیری ۹۰۰ نفر در جریان اعتراضات اعلام کردند این کشور دیگر نمی تواند چهره واقعی خود را پنهان کند.

بنابر اعلام روزنامه واشنگتن پست حجم دستگیری ها در طول چند روز گذشته بسیار گسترده است. به قدری که در چندین سال گذشته بی سابقه می باشد.

پلیس آمریکا با حمله به تجمعات مسالمت آمیز دانشجویان و اساتید در محوطه دانشگاه ها،شماری از آنها را دستگیر می کند.

بیشتر تظاهرکنندگان صرفا خواستار پایان جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین از جمله نوارغزه هستند. آنها درخواست انصراف از دانشگاه می کنند تا پول پرداختی به دانشگاه به نفع رژیم صهیونیستی خرج نشود.

دستگیری ۹۰۰ نفر طی روز برای مراجع قانونی آمریکا بسیار نگران کننده است. در برخی مناطق دخالت پلیس منجر به درگیری با دانشجویان و اساتید می شود.

بنابر اعلام شاهدان عینی پلیس آمریکا با همان ابراز و روش هایی با معترضان برخورد می کند که چهار سال پیش با معترضان به مرگ جورج فلوید برخورد می کرد.

گازهای اشک آور و شوکر از جمله تجهیزاتی هستند که توسط پلیس آمریکا استفاده می شوند. اکثر دانشجویان معترض به نسل کشی در نوارغزه،در گذشته حامیان اسرائیل بودند.

اما با دیدن جنایات و حملات وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در نوارغزه اکنون به مخالفان این رژیم تبدیل شدند.

موج اول بازداشت ها از ۱۸ آوریل پس از نامه رئیس دانشگاه کلمبیا به پلیس نیویورک جهت دخالت و سرکوب اعتراضات در این دانشگاه آغاز شد.

چنین رفتارهایی از سوی پلیس و دولت می تواند گستردگی اعتراضات را از سطح دانشگاه به داخل خیابان ها بکشد. حتی برخی کارشناسان دستورالعمل های پلیس را پس از دستگیری ۹۰۰ نفر جهت مقابله با تجمعات و اعتراضات مسالمت آمیز را زیر سوال می برند.

چرا دانشجویان و اساتید دانشگاه های آمریکا اعتراض می کنند؟

طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین شمار شهدای غیرنظامی در نوارغزه از مرز ۳۴۳۸۸ نفر گذشت. این در حالی است از آغاز تجاوزات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوارغزه تاکنون ۷۷۴۳۷ نفر زخمی شدند.

جهت مطالعه خبر مرتبط کلیک کنید

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا