اخبار

در صورت ادامه تجاوزات امارات، تأسیسات نظامی و اقتصادی امارات را هدف قرار خواهیم داد.

محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره کننده یمن به امارات درباره ادامه حملات نیروهای مسلح یمن در صورت ادامه تجاوزات خود به یمن هشدار داد.

محمد عبدالسلام، رئیس هیئت مذاکره کننده یمن در گفت و گو با شبکه المیادین اعلام کرد: امارات نمی تواند حملات موشکی را تحمل کند، زیرا این کشور کوچکی است که بر پایه امنیت، اقتصاد و روابط ساخته شده است و یک گروه است. شرکت های بین المللی فعال در این منطقه».

عبدالسلام در مورد دومین عملیات “طوفان یمن” افزود که امارات “گروهی از هواپیماها است که در حال عبور و مرور هستند و برج های شیشه ای زیادی دارند. این کشوری بدون عمق است. بنابراین اگر امارات امنیت خود را از دست بدهد، دولت و اعتبار خود را از دست بدهد.” و همه چیز از دست خواهد رفت.”

وی خاطرنشان کرد : امارات در آخرین دوره، به ویژه از اواخر سال 2018، یعنی نزدیک به 3 سال است که از بمباران و هدف‌گیری به دور بوده است، زیرا دست‌کم در امور یمن دخالت چندانی نکرده است، هرچند که داشته است. “دم” در کشور. 

 

وی ادامه داد: پس از دو بار اعلام خروج امارات از یمن، ما روی موضع گیری صریح امارات حساب می‌کردیم، بنابراین هر کشوری را تشویق می‌کنیم که دست از تجاوزات خود علیه ما بردارد، زیرا نمی‌خواهیم کسی به ما حمله کند و این کار را می‌کنیم. جنگ هم نمی خواهد.”

عبدالسلام خاطرنشان کرد که امارات اخیراً «به اشتباه خوانده بود و فکر می‌کرد که جنوب یمن را تصرف می‌کند»، بنابراین در شبوه مداخله کرد و «در چند روز ده‌ها یا حتی صدها حمله هوایی انجام داد».

وی تصریح کرد که امارات “دهها عنصر القاعده و داعش را در مناطق مختلف یمن جابجا می کند. آنها را به شبوه رانده است. بنابراین موضع ما پاسخگویی بود و پاسخ واقعاً یک تغییر استراتژیک در زمینه طبیعت است. از درگیری موجود با تعدادی از کشورها.”

و عبدالسلام اظهار داشت که امارات “به ناحق و تهمت آمیز به یمن حمله کرد و باید عواقب این اقدام خود را متحمل شود. پاسخ یمنی ها به خواست خدا ادامه خواهد داشت و تا زمانی که یک حمله به یمن انجام شود متوقف نخواهد شد.”

عبدالسلام در مورد نوع اهداف یمنی در امارات گفت که تعیین نوع اهداف به تصمیم نظامی بستگی دارد، اما «همانطور که قبلاً اعلام شده بود، همه تأسیسات نظامی و اقتصادی هدف قرار خواهند گرفت».

 

وی افزود: امارات در همه قرائت ها بازنده است و این اولاً برای یمن، منطقه و فلسطین مثبت خواهد بود… امارات باید از دخالت آشکار در امور یمن دست بردارد وگرنه پاسخ ما ادامه خواهد داشت.

عبدالسلام در پایان گفت: چاره ای جز مقابله با متجاوزان نداریم، به ویژه پس از اینکه ثابت شد پایتخت امارات، ابوظبی خواب نیست.

گفتنی است سخنگوی نیروهای مسلح یمن اوایل امروز از آغاز دومین عملیات “گردباد یمن” در پاسخ به تشدید تجاوزات سعودی – اماراتی و جنایات آن به عنوان “سایت هوایی الظفره و حیاتی” خبر داد. سایت‌ها در دبی با تعداد زیادی موشک هدف قرار گرفتند، علاوه بر این، سایرین در عربستان سعودی نیز هدف قرار گرفتند.

شایان ذکر است که اولین عملیات “Yemen Cyclone” در 17 ژانویه، نقاط حساس امارات از جمله مخازن نفت در منطقه مصفا “ICAD 3” در نزدیکی مخازن ADNOC و ساخت و سازهای جدید در فرودگاه بین المللی ابوظبی را هدف قرار داد.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا