اخبار

در حال حاضر هیچ چشم اندازی برای مذاکرات صلح در اوکراین وجود ندارد

به گزارش مجله خبری مقاومت،سخنگوی کرملین روز چهارشنبه در گفتگو با مطبوعات اعلام کرد تا زمانی که اوکراین به صورت مستقل از غرب پای میز مذاکرات حاضر نشود،مذاکرات صلحی در کار نخواهد بود.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین در نشست مطبوعاتی گفت:تا زمانی که مذاکره با روسیه در قوانین اوکراین ممنوع باشد و اوکراین مستقل از غرب در مذاکرات شرکت نکند،چشم اندازی جهت مذاکرات صلح در اوکراین دیده نمی شود.

پسکوف در واکنش به اظهارات چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه مبنی بر تمایل روسیه جهت مذاکره با اوکراین عنوان کرد:در شرایطی که رئیس جمهور اوکراین به موجب قوانین موجود در کشورش از هرگونه ارتباط با روسیه منع شده است و همچنین در شرایطی که غرب آشکارا از ارتباط کیف با روسیه جلوگیری می کند،چشم اندازی جهت مذاکره وجود ندارد.

سخنگوی کرملین تأکید کرد:روسیه همیشه آماده حل و فصل مسائل از طریق مذاکره بوده است؛رئیس جمهور روسیه نیز بارها از حل و فصل مسائل از طریق دیپلماتیک حمایت کرده است.

چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز سه شنبه اعلام کرده بود که آنکارا از طرح پیشنهادی زلنسکی برای مذاکرات صلح در مناقشه اوکراین حمایت می کند.

وال استریت ژورنال در گزارشی که ۲۲ دسامبر به نقل از منابع ناشناس آمریکایی و اروپایی منتشر شده اعلام کرد کیف در حال تنظیم جزئیات نهایی طرح پیشنهادی خود جهت حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه می باشد که در فوریه سال جاری ارائه خواهد شد.

پیش از این زلنسکی در جریان سفر به آمریکا،از گفتگو در مورد طرح اوکراین در مذاکرات صلح با جو بایدن خبر داد؛به گفته زلنسکی بایدن از ابتکار اوکراین جهت برگزاری نشست جهانی صلح برای بحث در مورد صلح در اوکراین حمایت کرده است.

این در حالی است که مقامات روسیه بارها هشدار داده اند که هرگونه طرح صلح ارائه شده باید الحاق چهار منطقه جدید به روسیه را در بر بگیرد.

شاید مایل به مطالعه بیشتر باشید

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا