اخبارگزارش و تحلیل

حمایت رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران

به گزارش مجله خبری مقاومت،اورسولا فون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که از قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان های تروریستی حمایت می کند.

فون روز سه شنبه علت این اقدام را پایمال شدن حقوق بشر در ایران اعلام کرد.

اورسولا فون ادامه داد:اتحادیه اروپا در حال بررسی چهارمین بسته تحریم ها علیه ایران می باشد؛علت این تحریم ها ارسال پهپاد به روسیه می باشد.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا:در بسته جدید تحریم ها علیه ایران،برخی اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تحریم ها قرار خواهند گرفت.

طبق اعلام رسانه های غربی،بسته جدید تحریم های ضدایرانی هفته آینده اعمال خواهند شد؛برخی کشورها نیز قصد دارند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهند.

به گزارش رسانه های انگلیسی،دولت این کشور قصد دارد که در هفته های آینده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد.

دلیل دشمنی غرب با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و اخراج مزدوران و بیگانگان از خاک ایران آمریکا در اول خرداد ۱۳۵۹ اولین تحریم های اقتصادی را علیه ملت ایران اعمال کرد.

پس از آن و با گذشت سالها از انقلاب اسلامی،آمریکا و متحدان غربی خود همچنان به بهانه های مختلف تحریم هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال می کنند.

اتحادیه اروپا نیز همواره به عنوان همراه و شریک آمریکا در جنایات علیه بشریت،از ۹ خرداد ۱۳۸۹ به تدریج تحریم های خود علیه جمهوری اسلامی ایران را افزایش داد.

با وجود این کشورهای غربی همواره در پی بهانه هایی واهی ملت ایران را تحریم کرده اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی(ره) تشکیل شد؛هدف اصلی از تأسیس این سازمان طبق قانون اساسی ایران،حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان شده است.

این سازمان از همان ابتدا در جریان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران،یکی از عوامل اصلی در پیروزی جمهوری اسلامی ایران بر رژیم صدام بوده است.

بعد از جنگ نیز سپاه پاسداران با بر عهده گرفتن سهمی از سازندگی کشور،یکی از عوامل بسیار مهم در خنثی سازی تحریم های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.

علاوه بر این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه نظامی نیز پیشرفت های بسیار چشمگیری داشته است؛تا جایی که از عوامل موثر در بازدارندگی در برابر تهاجم غرب به ایران است.

پیشرفت های نظامی سپاه پاسداران در تمام حوزه ها عامل بازدارندگی بوده است؛این سازمان با پیروی از اصل جنگ متقارن توانست با وجود کمبود بودجه و تحریم های شدید اقتصادی و… غرب،به پیشرفت های بسیار زیادی دست پیدا کند.

در سال‌های اخیر نیز نیروی قدس سپاه با فرماندهی سردار شهید قاسم سلیمانی توانستند بر گروه تروریستی داعش که پروژه آمریکایی بوده است،در عراق و سوریه پیروز شوند.

این پیشرفت ها و تأثیرگذاری ها به قدری زیاد است که همواره آمریکا و کشورهای اروپایی را بر آن داشته تا بسیاری از فرماندهان و اعضای آن را در فهرست تحریم های خود قرار دهند.

کشورهای غربی به این اکتفا نکرده و در مواردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده اند.

نتایج و ثمرات اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها در ایران بلکه در تمام کشورهای اسلامی منطقه کاملا ملموس است.

همین نتایج و پیروزی ها باعث شده تا مردم منطقه نیز ضمن الگو گرفتن از انقلاب اسلامی مردم ایران،منافع آمریکا در کشورهای خود را به خطر بیاندازند.

آمریکا نیز طی ۴۰ سال دشمنی با نظام و مردم جمهوری اسلامی ایران،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را عاملی مهم در شکست ۴۰ ساله خود می‌داند.

با وجود موارد فوق،تمایل کشورهای اروپایی جهت تروریستی اعلام کردن این سازمان تعجب بر انگیز نمی باشد.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا