اخبار

جبهة النصره پس از نقض توافقنامه «کاهش تنش» منتظر پاسخ طرف مقابل است.

به گزارش مجله خبری مقاومت به نقل از رسانه روسی اسپوتنیک یک منبع میدانی سوری تایید کرد که پاسخ به نقض خطوط توافقات کاهش تنش توسط تروریست های جبهه النصره طی دو روز گذشته، “عادی نخواهد بود” و شاهد “غافلگیری در میدان نبرد” خواهیم بود.

این منبع بلندپایه میدانی فاش کرد: تروریست های حیات تحریر الشام، « جبهه النصره » طی دو روز گذشته حملات مکرری را به تعدادی از مواضع مقاومت در سوریه انجام دادند. پست های دیده بانی  ارتش عربی سوریه در حومه حلب و ادلب توسط تروریست ها گلوله باران شدند. 

 

این منبع افزود: درگیری‌های شدیدی بین یگان‌های ارتش و افراد مسلح مهاجم رخ داد که منجر به کشته و زخمی شدن ۱۵ فرد مسلح شد و تعدادی از سربازان  ارتش سوریه هنگام دفاع از این مواضع کشته شدند.

طی دو روز گذشته، تعدادی از سربازان ارتش عربی سوریه، از جمله افسران، در جریان مجموعه‌ای از حملات سازمان‌های تروریستی در سراسر خطوط «کاهش تنش» در حومه حلب و ادلب به مقاومت پرداختند

این منبع افزود: طرف روسی در جریان نتایج این حملات قرار گرفت و آن را ضامن روند توافق کاهش تنش با طرف ترکیه می دانست و بنابراین امروز حق کامل پاسخگویی به این حملات را داریم.

این منبع عالی رتبه در گفت و گو با اسپوتنیک ادامه داد: گروه های مسلح توافق کاهش تنش را که شامل مناطق روستایی ادلب، حلب و حماه می شود، زیر پا گذاشتند و به مواضع ارتش حمله کردند تا در این زمینه رخنه کنند. محورها، اما همه این حملات بدون هیچ تغییری در نقشه کنترل خنثی شد.

این منبع در پایان گفت: پاسخ ها معمول نخواهد بود، اما به زودی غافلگیری های میدانی وجود خواهد داشت.

 

اخبار مرتبط :

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

sara sherafat

دانشجوی مکتب مقاومت و ایثار علاقه مند به مسائل نظامی، طبیعت گردی، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا
دکمه بازگشت به بالا