اخبار

توطئه قتل زلنسکی؛بازداشت دو مقام اوکراینی به اتهام شرکت در اقدام تروریستی

سرویس امنیتی اوکراین مدعی شد که دو افسر اداره امنیت دولتی این کشور ضمن مشارکت در توطئه قتل زلنسکی،قصد داشتند مختصات دقیق محل حضور وی را جهت حملات موشکی و پهپادی به مسکو ارسال کنند.

سرویس امنیتی اوکراین در کانال تلگرامی خود در بیانیه ای،از بازداشت این دو افسر در روز شنبه خبر داد.

طبق اعلام این سرویس،این دو افسر قصد داشتند ولادیمیر زلنسکی،واسیلی و مریل بودانف و همچنین رئیس سرویس امنیتی اوکراین را ترور کنند.

آندری گوک،رئیس اداره امنیت دولتی اوکراین و یکی از همکارانش روز شنبه به همین اتهام بازداشت شدند.

سرویس امنیت دولتی اوکراین مدعی شد بازداشت شدگان با سرویس اطلاعاتی روسیه جهت توطئه قتل زلنسکی در ارتباط هستند. آنها قصد داشتند مختصات دقیق محل حضور زلنسکی و چند مقام ارشد دیگر را جهت حملات موشکی و پهپادی به مسکو ارسال کنند.

گوک،رئیس اداره امنیت دولتی اوکراین شخصا در حال جمع آوری و انتقال اطلاعات طبقه بندی شده در مورد زلنسکی و چند مقام اوکراینی بود.

سرویس امنیتی اوکراین همچنین ادعا کرد که این توطئه قرار بوده قبل از ۵ مه رخ دهد. بازداشت شدگان اکنون به خیانت و تدارک حمله تروریستی متهم شدند و با حبس ابد روبه رو هستند.

سابقه توطئه قتل علیه زلنسکی

ماه گذشته نیز سرویس امنیتی اوکراین ادعا کرده بود یک مظنون به دلیل همکاری با مسکو جهت قتل زلنسکی دستگیر شد. این فرد به جرم انتقال اطلاعات مربوط به امنیت فرودگاه های لهستان به جاسوسان روسی دستگیر شد.

دستگیری این فرد همزمان با سفر زلنسکی به لهستان صورت گرفت. مقامات لهستانی نیز پس از این اتفاق اعلام کردند فرد مذکور به دلیل مشارکت در اقدام تروریستی علیه لهستان مجرم است.

با این وجود مقامات روسی درباره اتهامات سرویس امنیتی اوکراین اظهار نظری نکردند. در عوض دیمیتری مدودف رئیس جمهور سابق روسیه در واکنش به اتهامات اوکراین گفت:حادثه لهستان نشان می دهد غربی ها به فکر خلاص شدن از زلنسکی هستند.

از آغاز درگیری روسیه و اوکراین تاکنون،زلنسکی بارها اعلام کرده که مقامات روسی در تلاش برای ترور وی هستند.

با این حال نفتالی بنت نخست وزیر سابق اسرائیل در مصاحبه ای اعلام کرد پوتین به وی اطمینان داد که زلنسکی را نخواهد کشت.

جهت مطالعه خبر مرتبط کلیک کنید

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا