اخبار

تنفر مردم قطر از اسرائیل به روایت رسانه های عبری زبان!در جام جهانی قطر

میدل ایست ای: مقامات اسرائیلی ابراز امیدواری کرده بودند که قراردادهای عادی سازی با میانجیگری آمریکا با امارات و بحرین در سال ۲۰۲۰، و بعداً سودان و مراکش، به عادی سازی بیشتر روابط، از جمله با عربستان دامن بزند.

اما ساکنان قطر و هواداران تیم های فوتبال، پس از اینکه متوجه می شوند خبرنگاران برای اسرائیل کار می کنند از صحبت با آنها خودداری میکنند

در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده، دو هوادار سعودی، یک قطری و سه هوادار لبنانی را نشان می دهد که از خبرنگاران اسرائیلی دور می شوند. برخی دیگر به نشانه بایکوت اسرائیل، پرچم فلسطین را پشت سر خبرنگاران اسرائیلی به اهتزاز درآوردند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص: وقتی خدمه تلویزیونی اسرائیل با دوربین‌ها و نوشته‌های عبری در قطر قدم می‌زنند و درباره اسرائیل «پرسش» می‌کنند – انتظار داشتید چگونه پاسخ دهند؟ لعن و نفرین هایی که قطری ها و هواداران عرب به وفور در اینجا به خطاب به ما می کنند و فریادهای “فلسطین آزاد” را می دهند، قطعا ناخوشایند است زیراکه آنها “از ما متنفرند./اخبار جبهه مقاومت

توییت راز ششنیک، خبرنگار تلویزیون رژیم صهیونیستی در قطر:

من همیشه فکر می‌کردم که مشکل از دولت هاست.  اما در قطر فهمیدم که نفرت مردم در خیابان از ما [اسرائیل] چقدر است. پس از ۱۰ روز اقامت در دوحه، نمی‌شود از آنچه در اینجا بر ما می‌گذرد حرف زد. ما اینجا محصور شده‌ایم. ما با احساس بسیار بد اینجا را ترک خواهیم کرد.

ما اینجا در کنار ایرانی‌ها، لبنانی ها، قطری ها، سوری ها راه می رویم و همه آنها نگاه های غضبناکی به ما می کنند. تنها نگاه عربستانی ها کمی متفاوت است. ما تصمیم گرفتیم اینجا خودمان را اکوادوری جا بزنیم.

بعد بازی برزیل بدترین تجربه را داشتیم. ما می‌خواستیم با هواداران برزیل عکس بگیریم اما مسلمان ها مدام می آمدند و پرچم فلسطین را کنار ما بلند می کردند و عکس را برهم می زدند.

بعنوان یک اسرائیلی لیبرال همیشه فکر میکردم مشکل ما با اعراب و مسلمان‌ها با دولت های آنهاست. اما من اینجا فهمیدم که چقدر مسلمان ها از ما متنفرند و این ربطی به دولتها ندارد./اخبار جبهه مقاومت

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا