اخبارگزارش و تحلیل

تلاش واشنگتن جهت احیای شبه نظامیان مخالف نظام سوریه

به گزارش مجله خبری مقاومت به نقل از روزنامه الاخبار،واشنگتن در حال احیای گروه های تروریستی مخالف نظام سوریه در شمال این کشور می باشد.

در گزارش الاخبار آمده است:آمریکا در تلاش است تا نیروهای دموکراتیک سوریه را از شمال این کشور خارج و گروه های مخالف نظام سوریه را جایگزین آنها کند.

در پی در خواست آنکارا،قرار است گروه های مخالف نظام سوریه در منطقه ای حائل بین مرزهای سوریه و ترکیه مستقر شوند.

الاخبار ادامه می دهد:افسران اطلاعاتی آمریکا در جلسه اخیری که با این گروه ها برگزار کرده اند،در خواست تجمیع ۳۰۰۰ نیرو توسط آنها در این منطقه را داشته اند.

آمریکایی ها همچنین به آنها تضمین داده اند که حقوق آنها را به صورت ماهیانه پرداخت خواهند کرد.

اهداف آمریکا از انجام این طرح

به گزارش الاخبار،یکی از اهداف آمریکا از انجام این طرح شکست طرح روسیه جهت خروج نیروهای دموکراتیک و استقرار نیروهای ارتش سوریه در این منطقه می باشد.

از اهداف دیگر این طرح،عدم کنترل نطامی روسیه و سوریه بر این منطقه و به طبع آن به خطر نیفتادن منافع آمریکا در این منطقه می باشد.

گروه ههای تروریستی مخالف نظام سوریه

گروه های تروریستی مخالف نظام سوریه در سال ۲۰۱۲ و در ‌شهر رقه تشکیل شدند.در ابتدا در کمال گروه های افراطی و سلفی علیه نظام سوریه وارد جنگ شدند.

پس از شکست داعش این گروه ها در کنار نیروهای دموکراتیک سوریه به ائتلاف به اصطلاح ضد داعش پیوسته و با آمریکا همکاری داشته اند.

در سال ۲۰۱۸ نیز در پی اختلاف بین گروه های تروریستی مخالف نظام سوریه و نیروهای دموکراتیک سوریه،نیروهای دموکراتیک رهبر این گروه ها را دستگیر کرده و این گروه ها را متلاشی کردند.

طرح آمریکا برای احیای این گروه ها در حالی صورت می گیرد که آمریکا در صدد ایجاد پایگاه نظامی جدید در شهر رقه می باشد.

در همین راستا در ۱۵ دسامبر،مجلس نمایندگان آمریکا به بهانه مبارزه با تجارت مواد مخدر در سوریه،قانون مبارزه با قاجاق و جمع آوری مواد مخدر را به تصویب رساندند.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا