اخبار

ترکیه آمار تلفات گسترده خود را پنهان می کند

دوران کالکان عضو شورای رهبری (PKK) ادعا کرد در حملۀ نظامی اخیر ارتش ترکیه به مواضع این گروه در شمال اقلیم کردستان بیش از ۳۰۰ سرباز کشته شده اند، اما حکومت ترکیه آمار تلفات خود را پنهان می کند.

کالکان در این باره گفت: «پس از دو هفته از آغاز جنگ بیلان آن منتشر شد. اعلام شد که بیش از ۳۰۰ اشغالگر کشته شده و شمار زیادی مجروح شده اند. اینک که هفتۀ سوم نیز به پایان می رسد تلفات آنها به ۴۰۰ و ۵۰۰ هم رسیده است. حکومت ترکیه این را مخفی می کند.»

کالکان افزود که «حکومت [حزب عدالت و توسعه] AKP – MHP [حزب حرکت ملی] برای پیشبرد نژادپرستی و فاشیسم خود به این اجساد نیاز دارد.»

عضو شورای رهبری PKK گفت حکومت ترکیه در زاپ و آواشین کاری از پیش نبرده و نقشه هایش نقش بر آب شده است و تصریح کرد: «می توان گفت فرو ریخت، شکست خورد.»

خاطرنشان می شود، از آغاز حملۀ نظامی گستردۀ ارتش ترکیه به شمال اقلیم کردستان، رسانه های نزدیک به PKK و منابع محلی در کردستان ترکیه از شمار زیاد تلفات نظامیان ترکیه خبر می دهند، اما وزارت دفاع و ارتش این کشور تلفات را انگشت شمار اعلام می کنند.

* گروه(pkk) به علت فعالیت های تجزیه طلبانه و درگیری مسلحانه با مردم محلی و نیروهای نظامی در ایران و ترکیه  به عنوان یک گروه تروریستی شناخته می‌شود

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا