اخبار

تروریست ها در ادلب در حال تدارک خرابکاری و حملات علیه مراکز نظامی در سوریه هستند

بع گزارش مجله خبری مقاومت به نقل از المیادین اولگ اگوروف، معاون مرکز روسیه برای آشتی بین طرف های درگیر در سوریه دیروز سه شنبه آمادگی تروریست ها در منطقه کاهش تنش در استان ادلب سوریه را برای انجام اقدامات خرابکارانه و حمله به سایت ها تایید کرد. 

ایگوروف سه شنبه به خبرنگاران گفت: مرکز روسیه برای آشتی بین طرف های درگیر در سوریه اطلاعاتی در مورد آمادگی گروه های تروریستی که در قلمرو منطقه کاهش تنش در استان ادلب فعالیت می کنند برای انجام یک سری عملیات دریافت کرده است. اقدامات خرابکارانه و حمله به سایت‌های نیروهای دولتی سوریه و روسیه با هدف تشدید اوضاع و برهم زدن اوضاع.» اجرای مفاد توافقنامه‌های روسیه و ترکیه در خصوص حفظ مشترک رژیم آتش‌بس.

وی افزود: هدف شبه‌نظامیان آماده‌سازی حملات در سوریه، تشدید و اخلال در اجرای مفاد توافق‌نامه‌های روسیه و ترکیه برای آتش‌بس است.

وی همچنین تأیید کرد که «شبه‌نظامیان قصد دارند پس از آن، کلیپ‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند که نشان دهنده تخریب زیرساخت‌های غیرنظامی است، با هدف متهم کردن نیروهای مسلح روسیه و سوریه به انجام حملات بی‌رویه به اراضی تحت کنترل گروه‌های مسلح غیرقانونی. “

در اواسط ماه جاری هم، مرکز آشتی روسیه در سوریه یک بمباران جبهه النصره در استان ادلب سوریه را رصد کرد.

این مرکز همچنین اعلام کرد که شبه نظامیان گروه تروریستی «جبهه النصره» یک عملیات بمباران را در منطقه کاهش تنش ادلب در شمال غرب سوریه انجام دادند.

پیش از این، اولگ اگوروف، معاون مرکز آشتی روسیه طی بیانیه ای مطبوعاتی گفت: «در روز گذشته یک عملیات بمباران در منطقه کاهش تنش ادلب توسط گروه تروریستی جبهه النصره ثبت شده است».

وی خاطرنشان کرد: گلوله باران شبه نظامیان با خمپاره از برزه التحطانی به مواضع ارتش سوریه در روستای نخشبه در استان لاذقیه منجر به کشته شدن 3 سرباز سوری شد. اولگ آگوروف

 

هیئت تحریر الشام و گروه‌های همپیمانش در پیامی حملات خود را به نقاط ارتش سوریه در ادلب و حومه حلب و لاذقیه تشدید می‌کنند و تلاش‌های ترکیه برای دستیابی به توافق سیاسی با دمشق را رد می‌کنند

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا