اخبار

تجمع مدرس های دینی سلفی های سعودی در العمود یمن زیر تیغ برران مقاومت

از  هزینه‌های سنگین سعودی‌ها برای نفوذ میان سران قبائل، مقامات دولتی و مردم یمن  موارد متعددی را میتوان نام برد  یکی از این مراکز که در همان ابتدا توسط انصارالله جمع شد.

دارالحدیث وابسته به سعودی در استان صعده بود. سعودی‌ها مانند همان دارالحدیث را در برخی مناطق دیگر هم ایجاد کرده بودند اما با پیروزی انصارالله بسیاری از این مراکز وهابی تعطیل شد. اهالی مناطق  بر اساس توافقی که با انصارالله انجام دادند از تکفیری‌ها خواستند که هر چه سریع‌تر بساط خود را جمع کرده به هر جا که دوست دارند بروند. سعودی‌ها برای این دارالحدیث هزینه هنگفتی کرده بودند.

ساعتی پیش یگان موشکی ارتش یمن نشست سرکرده‌های القاعده را در ساختمان برجای مانده از مدرسه دینی سلفی‌ها در العمود هدف قرار داد.  سلفی‌های رانده شده از استان صعده با پول سعودی‌ها در مأرب برای خود همان مدرسه و دفتر و دستک را راه انداخته و نقش مهمی در تکفیر و تهییج قبائل منطقه و سایر استان‌ها برای جنگ علیه ارتش و کمیته‌های مردمی داشتند اما همزمان با نزدیک شدن نیروهای یمنی به العمود، تصمیم به ترک منطقه گرفتند.

 

در حالی که گروهی از این سلفی‌ها راهی عربستان شدند، گروه بیشتری از آنها نیز به استان حضرموت رفته و در آنجا بساط درس و مشق خود را از نو شروع کردند. با این حال ساختمان مدرسه آنها که خالی مانده بود، به دستور ارباب سعودی در اختیار  تروریست‌های القاعده و سایر گروه‌های سلفی وهابی قرار گرفت تا از آن به عنوان مرکزی برای فرماندهی جنگ علیه انصارالله استفاده کنند. منظور همزمان با نزدیک شدن رزمندگان یمنی به این منطقه سر کرده های القاعده نشستی را با حضور نمایندگان اخوان الشیاطین (حزب اصلاح) برگزار کردند.

اما یگان موشکی ارتش یمن که همواره آماده حملات ضربتی و دقیق به مراکز حضور مزدوران است پس از اطلاع از نشست رهبران القاعده، سلفی‌ها و اخوانی‌ها یک فروند موشک تاکتیکی را روانه این ساختمان کردند که به کشته و زخمی شدن دستکم ۳۰ تن از آن‌ها منجر شد. طبق معمول همیشه و رسانه‌های وابسته به سعودی و اخوانی‌ها دروغ‌پراکنی را شروع کرده، یکجا می‌نویسند که موشک انصارالله یک مسجد را هدف قرار داده، جای دیگر می‌نویسند مدرسه را منهدم کرده و در عجیب‌ترین شکل آن هم دیدم که یکی از آنها ادعا کرده که ساختمان محل حضور آوارگان مورد حمله قرار گرفته است!!!

با این حال موشک شلیک شده با دقت فراوان به وسط تجمع نشست سرکرده‌های سلفی‌ها در العمود که عموماً فرماندهان محورهای درگیری بود اصابت کرد و دست‌کم هشت کشته و ۲۲ زخمی بر روی دسته تکفیری‌ها گذاشت.

شاید مایل به مطالعه بیشتر باشید : سامانه کنترل خودکار پدافند هوایی Magistr-SV

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

sara sherafat

دانشجوی مکتب مقاومت و ایثار علاقه مند به مسائل نظامی، طبیعت گردی، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا