اخبار

تاکید وزرای خارجه سوریه و ایران بر افزایش همکاری اقتصادی علیه تحریم‌ها

وزاری خارجه ایران و سوریه

فیصل المقداد و حسین امیر عبداللهیان طی گفت وگویی تلفنی درباره روز جهانی قدس، فلسطین و روابط دوجانبه سوریه و ایران گفت وگو کردند.

فیصل المقداد، وزیر امور خارجه سوریه در گفت و گوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، تعدادی از موضوعات مورد علاقه دو کشور را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در این تماس، المقداد ضمن تبریک عید سعید فطر به جمهوری اسلامی ایران، رهبری و مردم، برای آنان پیشرفت و رفاه آرزو کرد.

همچنین امیر عبداللهیان از همتای سوری خود به خاطر تبریک صمیمانه تشکر کرد و برای سوریه، مردم و رهبری آن پیشرفت و رفاه را آرزو کرد.

دو طرف در خصوص بزرگداشت روز جهانی قدس در سوریه، ایران و کشورهای مختلف جهان و حمایت همه جانبه کشورهایشان از پایداری مردم فلسطین در مقابله با حملات جنایتکارانه (اسرائیل) به مسجد الاقصی گفتگو کردند و همچنین بر مواضع قاطع دو کشور در قبال ملت فلسطین و حقوق مشروع آنها تاکید کردند.

وزیر امور خارجه سوریه با تاکید بر اینکه روابط راهبردی سوریه و ایران همواره به سمت توسعه بیشتر پیش می رود، بر ضرورت افزایش همکاری اقتصادی بین دو کشور برای مقابله با آثار اقدامات غیرقانونی و غیرانسانی اقتصادی قهری غرب علیه مردم دو کشور تاکید کرد.

از طرفی دیگر وزیر امور خارجه ایران با اشاره به عمق روابط بین سوریه و ایران و تلاش مستمر برای ارتقای همکاری‌ های دو کشور در همه زمینه‌ ها، بر حمایت کشورش از سوریه و مردم آن و آمادگی این کشور برای فراهم کردن همه چیز برای غلبه بر اثرات منفی‌ اقدامات اجباری یک جانبه تاکید کرد.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا