اخبار

تاکید مقامات ایران و ترکمنستان بر گسترش همکاری‌های علمی

مقامات وزارت آموزش ترکمنستان و روسای چند موسسه آموزش عالی این کشور در دیداری با رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد، پیرامون همکاری‌های مشترک دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداخته و بر گسترش این همکاری ها به ویژه در زمینه های علمی و آموزشی تاکید کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، نوید رسولی رایزن فرهنگی ایران در عشق آباد طی ملاقات با (خانم) «گل نبات قُرُدوا» رئیس بخش بین الملل وزارت آموزش ترکمنستان در خصوص همکاری‌های مشترک به بحث و تبادل نظر پرداختند.

طی این دیدار که در محل این وزارتخانه و با حضور رؤسای دانشکده های زبان ها و شرق شناسی “مختومقلی فراغی” و “دولت محمد آزادی” برگزار شد، دو طرف ابراز امیدواری کردند چنین دیدارهایی به تداوم بیش از پیش توسعه ارتباطات فرهنگی دو کشور بیانجامد.

طرفین همچنین با اشاره به تأکید رؤسای جمهوری دو کشور و شانزدهمین کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان که به تازگی در تهران برگزار شد، بر آمادگی خود برای توسعه همکاری علمی و آموزشی بین دانشگاه های ایران و ترکمنستان تأکید کردند.

رسولی ضمن اعلام آمادگی جهت همکاری با وزارت آموزش ترکمنستان به منظور تبادل هیأت های علمی و دانشگاهی، شرکت در رویدادهای بین المللی و رویدادهای ورزشی دانشجویی مشترک و نیز برگزاری دوره های آموزشی تجربی و دانش افزایی زبان‌آموزی برای دانشجویان و استادان ترکمنستانی رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا