اخبار

بورل: اروپا در جنگ اوکراین بدنبال تبدیل شدن به طرف درگیری نیست

به گزارش مجله خبری مقاومت،جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد:اروپا در جنگ اوکراین یکی از طرف های متخاصم نیست و نمی خواهد باشد.

بورل در جریان مجمع اقتصادنوین در مادرید گفت:اتحادیه اروپا خواهان تبدیل شدن به طرف درگیری در اوکراین نمی باشد؛اروپا در این درگیری شرکت نمی کند.

وی تأکید کرد:اتحادیه اروپا یکی از طرف های متخاصم نیست و نمی خواهد باشد؛کشوری اروپایی فقط در حال کمک نظامی به اوکراین می باشند.

بورل اعتراف کرد که درگیری اوکراین در سال 2014 آغاز شد؛اتحادیه اروپا تمام تلاش خود را برای جلوگیری از جنگ در اوکراین انجام داده است.

حضور مزدوران اروپایی در صفوف ارتش اوکراین

 

اروپا در جنگ اوکراین بی طرفی اتخاذ نکرده و اظهارات بورل در حالی مطرح می شود که پیش از این شواهد و مدارک حاضر در جنگ اوکراین،حضور مزدوران اروپایی در صفوف ارتش اوکراین را تأیید می کند.

تاجایی که ارتش اوکراین برای مزدوران خارجی خود نیرویی موصوم به لژیون بین المللی دفاع سرزمینی اوکراین تشکیل داده است؛این نیرو شامل مزدوران خارجی حاضر در صفوف ارتش اوکراین می باشد.

خبرگزاری تاس در گزارشی به نقل از مقام مسئول در منطقه خرسون اوکراین اعلام کرد:مزدوران بسیاری از آمریکا،لهستان،فرانسه،هلند،آلمان و… در کنار ارتش اوکراین در این منطقه می جنگیدند.

پیش از این نیز وزارت دفاع روسیه در 2 مهر 1401،از کشته شدن 300 مزدور خارجی در منطقه نیکولایف خبر داد؛این در حالی است که تعداد مزدوران خارجی در صفوف ارتش اوکراین بسیار بیشتر از اعلام رسانه ها می باشد.

طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه مزدوران خارجی حاضر در صفوف ارتش اوکراین بیش از 2000 نفر می باشد؛با توجه به نبود آماری موثق و مخفی کاری دولت اوکراین،پیش بینی می شود تعداد مزدوران خارجی در ارتش اوکراین بسیار بیشتر از 2000 نفر باشد.

جهت مطالعه بیشتر درمورد جنگ اوکراین به لینک های زیر مراجعه کنید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا