اخبار

برنامه هسته ای ایران محور گفتگوی نتانیاهو و هیئت آمریکایی

به گزارش مجله خبری مقاومت،نتانیاهو نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه با هیئت آمریکایی متشکل از سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه دیدار و گفتگو کرد.

تایمز اسرائیل در گزارشی اعلام کرد:نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این دیدار که با حضور سناتورهای آمریکایی و همچنین مسئول امور استراتژیک،مشاور امنیت ملی،سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن و نماینده آمریکا در امور اسرائیل برگزار شد،در مورد راه های گسترش و تقویت توافقنامه ابراهیم بحث و گفتگو شد.

بر اساس این گزارش،طرفین در این دیدار در مورد برنامه هسته ای ایران نیز بحث و تبادل نظر کردند؛نتانیاهو نیز دیدگاه های خود را مبنی بر فشار اقتصادی و دیپلماتیک بر ایران و همچنین حمله نظامی به رژیم صهیونیستی از سوی این کشور ارائه کرد.

در هیئت آمریکایی جکی روزن سناتور دموکرات و جیمز لنکفورد سناتور جمهوری خواه حضور داشتند؛این در حالی است که پیش از این مجله خبری مقاومت از درخواست سناتورهای آمریکایی مبنی بر عدم دیدار با اعضای راست افراطی در کابینه نتانیاهو سخن به میان آورد.

طبق اعلام مجله خبری مقاومت،سناتورهای آمریکایی از دیدار با اسموتریچ و بن گویر خودداری کردند؛با این حال مجله خبری مقاومت به نقل از تایمز اسرائیل اعلام کرد که با وجود عدم تمایل سناتورهای آمریکایی از دیدار با اسموتریچ و بن گویر،آمریکا تاکنون هیچگونه تحریمی علیه کابینه نتانیاهو اعلام نکرده است.

پیش از این نیز سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن اعلام کرد که فقط با نتانیاهو دیدار و گفتگو خواهد کرد و او را مسئول اعمال شرکای راست افراطی خود خواهد دانست.

با توجه به درخواست روزن مبنی بر عدم دیدار با اعضای راست افراطی کابینه نتانیاهو به نظر می رسد که حزب دموکرات آمریکا از کابینه نتانیاهو ناراضی می باشد.

با وجود این با اینکه آمریکا تاکنون به صورت علنی مخالفت خود با کابینه نتانیاهو به دلیل حضور اعضای حزب راست افراطی را اعلام نکرده است اما به نظر می رسد دولت آمریکا به صورت غیر علنی کابینه نتانیاهو را تحریم کرده است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا