اخبار

بررسی تنش مرزی بین آذربایجان و ارمنستان توسط باکو و واشنگتن

تنش مرزی اخیر میان ارمنستان و جمهوری باکو در گفت و گوی تلفنی روز پنجشنبه میان وزیر امور خارجه آذربایجان و دستیار وزیر امور خارجه آمریکا مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی آذرتاج دستیار وزیر امور خارجه آمریکا از بروز تنش در مرز جمهوری باکو و ارمنستان ابراز نگرانی کرده و طرفین مناقشه را به تلاش برای رفع تنش و حل مسالمت آمیز اختلاف نظر موجود دعوت کرده است.

بنا به این گزارش ، وزیر امور خارجه جمهوری باکو، ارمنستان را به انجام اقدامات تحریک آمیز متهم کرده و مسوولیت وضعیت متشنج در منطقه را بر عهده مسوولان سیاسی و نظامی این کشور دانسته است.

به گفته بایرام اف جمهوری باکو برای آغاز روند تعیین مرزها بر مبنای اصول حقوق بین المللی آمادگی خود را اعلام کرده ولی ارمنستان حاضر به برداشتن گام‌های مثبت در این زمینه نیست.

وزیر امور خارجه جمهوری باکو و دستیار وزیر امور خارجه امریکا در این گفت و گوی تلفنی در خصوص اجرای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری باکو، روسیه و نخست وزیر ارمنستان که در آبان ماه سال گذشته امضا شده و درباره پایان جنگ در قره باغ و نیز مسایل دیگر امنیت منطقه ای است، تبادل نظر کردند.

تنش اخیر به وجود آمده در چند روز اخیر در مرز ارمنستان و جمهوری باکو سه شنبه گذشته منجر به درگیری های نظامی میان نیروهای دو کشور شده که منجر به تلفات جانی در هر دو طرف شده است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا