اخبار

ایران و پاکستان برای توسعه تجارت یادداشت تفاهم امضا کردند

علی رضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و محمد زبیر مطیع والا، مدیرعامل سازمان توسعه تجارت پاکستان ، تفاهم نامه ای را برای توسعه همکاری های تجاری ایران و پاکستان با هدف افزایش مبادلات تجاری امضا کردند. بین دو کشور از طریق تبادل اطلاعات و شرکت در رویدادهای تجاری متقابل، تبادل هیئت های تجاری، ایجاد برنامه های آموزشی و تبادل کارشناسان.

و بر اساس این تفاهم نامه که در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در کراچی به امضا رسید و طرفین متعهد شدند و در چارچوب تبادل اطلاعات، شرایط و فرصت ها را برای سفر هیأت کشور دیگر و فراهم آوردن شرایط برای پذیرایی از این هیئت ها.

 

همچنین مقرر شد هر کشوری از طریق اطلاع رسانی و تشویق شرکت های علاقه مند از برپایی نمایشگاه کشور دیگر در خاک خود حمایت کند.

این سند به تسهیل و تسریع در زمینه های مختلف همکاری های اقتصادی و اقتصادی ایران و پاکستان کمک می کند.

در مراسم امضای این تفاهم نامه، علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران با تشریح عملکرد تجاری دو کشور، از برنامه ریزی برای رسیدن به ۵ میلیارد دلار صادرات در مدت کوتاهی خبر داد.

وی ایجاد اپوزیسیون تخصصی، تبادل هیئت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در واحدهای تولیدی مشترک را زمینه‌ساز شناخت دوجانبه از فرصت‌ها و نیازهای طرف مقابل دانست و ابراز امیدواری کرد که این گونه رویدادهای تجاری تداوم داشته باشد. عزم دولت برای حل مشکلاتی که در برخورد با دولت پاکستان وجود دارد مانند مشکلات مالی و بانکی، حمل و نقل دریایی، انتساب و موضوع تعرفه.

محمد زبیر موتی والا، مدیر اجرایی سازمان توسعه تجارت پاکستان نیز در این مراسم به عزم و اراده دولت پاکستان برای توسعه تجارت با ایران پرداخت.

وی با قدردانی از پیشرفت های بزرگ ایران، اراده جدی خود را برای عبور از تحریم های مالی و بانکی برای دستیابی به توسعه در روابط تجاری دو کشور اعلام کرد و راه های جایگزین را تشریح کرد.


روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

sara sherafat

دانشجوی مکتب مقاومت و ایثار علاقه مند به مسائل نظامی، طبیعت گردی، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا
دکمه بازگشت به بالا