اخبار

امیر عبداللهیان: مذاکرات وین از طریق تبادل پیام های مکتوب در جریان است

وزیر امور خارجه ایران در گفت وگو با شبکه المسیره، گفت: مذاکرات وین متوقف نشده، اما با روند دیگری برای رفع تحریم ها ادامه دارد و مذاکرات با آمریکا از طریق تبادل پیام های مکتوب در حال انجام است.

امیر عبداللهیان در سخنان خود بر حمایت بی پایان ایران از فلسطین تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی به حمایت از تشکیل کشوری واحد در خاک فلسطین به پایتختی قدس ادامه خواهد داد.

وی افزود: اقامه نماز در قدس یک وعده الهی است، نیروهای مقاومت و مردم فلسطین برای تحقق این وعده الهی جان خود را فدا کرده اند. ما مطمئن هستیم که به زودی در قدس نماز خواهیم خواند.

وی همچنین درباره آخرین تحولات پیرامون مذاکرات وین گفت: مذاکرات وین متوقف نشده است، بلکه در روندی دیگر برای رفع تحریم های یکجانبه اعمال شده علیه ما ادامه دارد.به گفته وزیر امور خارجه ایران، مذاکرات از طریق تبادل پیام های مکتوب با آمریکایی ها از طریق نماینده اتحادیه اروپا ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هدف ایران از این مذاکرات دستیابی به یک توافق قوی و پایدار است، از طرف آمریکایی خواست تا واقع بین باشد.امیرعبداللهیان با بیان اینکه طرف آمریکایی خطوط قرمز ایران را به خوبی درک می کند، گفت: رفع تحریم ها در همه زمینه ها و اخذ ضمانت های اقتصادی از مهم ترین موضوعات در دستور کار مذاکرات ما است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا