اخبار

افزایش خروج غیرقانونی از کشور؛مردان اوکراینی فراری از جنگ

سخنگوی سرویس مرزی اوکراین اعلام کرد ضمن افزایش خروج غیرقانونی مردان اوکراینی از این کشور،تاکنون ۳۰ تن جان خود را از دست دادند.

آندری دمچنکو سخنگوی سرویس مرزی اوکراین در گفتگو با یک خبرگزاری اوکراینی گفت‌. تاکنون ۳۰ مرد اوکراینی که در حال خروج غیرقانونی از مرزهای کشور بودند،جان خود را از دست دادند.

از آغاز جنگ روسیه و اوکراین در سال ۲۰۲۲،شمار افراد خواهان خروج غیرقانونی از کشور افزایش داشته است. پس از آغاز جنگ،طبق قانون نظامی خروج مردان بین ۱۸ تا ۶۰ سال از اوکراین ممنوع شد.

این افراد باید در کشور بمانند تا هر وقت لازم باشد به جبهه های جنگ اعزام شوند. از آغاز جنگ تاکنون بیش از ۴۵۰ گروه که عمل خروج غیرقانونی در مرزهای اوکراین را انجام می دادند کشف شدند.

بیشترین میزان خروج از راه های صعب‌العبور در مرز بین اوکراین با مولداوی و رومانی اتفاق می افتد. همچنین بیشترین تقاضای خروج توسط اسناد جعلی نیز در مرز لهستان است.

تلاش برای خروج غیرقانونی از مرزهای کشور هر روز در حال افزایش است. طبق آمار منتشر شده به صورت میانگین روزانه ۱۰ مرد اوکراینی در تلاش برای خروج از اوکراین می باشند.

کمبود نیروانسانی در اوکراین و عدم تمایل بازگشت به این کشور

پیش از این بی بی سی در گزارشی اعلام کرد تاکنون ۲۰۰۰۰ مرد اوکراینی از آغاز جنگ از مرزهای اوکراین به صورت غیرقانونی خارج شدند.

در طول ماه های گذشته و با توجه به مشکل نیروانسانی در جبهه های جنگ،دولت اوکراین نیز در حال تغییر سیاست های خود است.

به طوری که طبق آمارهای رسمی،بیش از یک میلیون مرد اوکراینی واجد شرایط برای جنگ،در خارج از مرزهای این کشور هستند.

مقامات و مسئولان اوکراینی با تغییر رویه خود در حال فراخوان مردمی از خارج کشور خود هستند. با وجود تلاش های مضاعف دولت اوکراین جهت بازگرداندن مردان اوکراینی برای شرکت در جنگ با روسیه،به نظر می رسد اوکراینی ها هیچ گونه تمایلی ندارند.

جهت مطالعه خبر مرتبط کلیک کنید

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا