اخبار

اعتصاب نیم میلیون کارمند انگلیس؛بیشتر بخش های دولت فلج می شود

به گزارش مجله خبری مقاومت،دولت انگلیس اعلام کرد که چهارشنبه این هفته بیش از نیم میلیون کارمند دولتی انگلیس اعتصاب خواهند کرد.

رویترز نوشت:بیش از نیم میلیون از معلمان،کارمندان دولتی،رانندگان قطار و استادان دانشگاه در انگلیس اعتصاب خواهند کرد.این اقدام بزرگترین اعتصاب در چند دهه گذشته این کشور به حساب می آید.

این اعتصاب روز چهارشنبه انجام می گیرد و باعث اخلال در بیشتر بخش های دولتی خواهد شد.در پی این اعتصابات مدارس این کشور تعطیل خواهند شد.

نیروهای نظامی انگلیس نیز در مرزها بیشتر می شوند.تردد قطارها در این کشور نیز کاهش خواهد یافت.رهبران اتحادیه ها معتقدند بیش از نیم میلیون نفر در این اعتصابات شرکت می کنند.

این رقم بالاترین تعداد اعتصاب کنندگان در یک دهه گذشته می باشد.دلیل این اعتصابات نیز،محکومیت قانون جدید مهار اعتصابات در انگلیس عنوان شده است.

دبیرکل اتحادیه کارگری درباره اعتصاب نیم کارمند دولتی انگلیس گفت:پس از سالها کاهش بی رحمانه حقوق معلمان،پرستاران و میلیون ها کارمند دولتی،آنها با زندگی بسیار سختی روبه رو هستند.

وی افزود:وزرای دولت به جای طرح راه های جدید جهت افزایش حقوق کارمندان دولت،حق آنها برای اعتصاب را زیر سوال می برند.

دولت انگلیس نیز در مقابل اعلام کرد که اعتصابات تأثیر زیادی بر جامعه خواهند داشت سخنگوی نخست وزیر در همین رابطه گفت:ما می دانیم که این اعتصابات زندگی مردم را مختل می کند.

وی ادامه داد:اعتصاب نیم میلیون کارمند دولتی انگلیس کار درستی نیست و مذاکره راه حل صحیح آن است.

با این حال انگلیس که با تورم ۱۰ درصد مواجه است شاهد موجی از اعتصابات می باشد.اعتصاباتی که هفته ی آینده بیشتر نیز خواهد شد.

افزایش اعتصاب کنندگان با ورود کارمندان بخش بهداشتی انگلیس

طبق اعلام رسانه های انگلیسی،اعتصاب کنندگان خواهان افزایش حقوق های خود متناسب با تورم موجود هستند.

با این حال این رسانه ها اعلام کردند که روز چهارشنبه ۳۰۰۰۰۰ معلم انگلیسی به همراه ۱۰۰۰۰۰ کارمند دولتی این کشور بیش از ۱۲۰ اداره دولتی را تعطیل می کنند.

در بین اعتصاب کنندگان ده ها هزار استاد دانشگاه و راننده قطار نیز به چشم می خورد.این در حالی است که طبق اعلام اتحادیه ها هفته آینده پرستاران،کارمندان آمبولانس،امدادگران و سایر کارمندان بخش بهداشتی انگلیس به اعتصابات خواهند پیوست.

در نظرسنجی که چهارشنبه گذشته منتشر شد ۴۰ درصد مردم انگلیس از اعتصابات حمایت کردند.

دولت انگلیس با انتشار آماری از ضرر ۲.۰۹ میلیارد دلاری اعتصابات بر اقتصاد این کشور خبر داد.بر اساس این آمار اعتصاب معلمان روزانه ۲۰ میلیون پوند به انگلیس ضرر وارد می کند.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا