اخبار

اعتصابات سراسری در فرانسه علیه اصلاحات بازنشستگی مکرون

به گزارش مجله خبری مقاومت،روز پنجشنبه کارکنان قطار،مدارس و پالایشگاه های فرانسه در اقدامی هماهنگ و در مخالفت با اصلاحات بازنشستگی جدید مکرون دست به اعتصاب زدند.

رویترز در گزارشی اعلام کرد:طبق نظرسنجی های انجام شده در فرانسه،رای دهندگان به طور قاطع با اصلاحات بازنشستگی مکرون مخالف هستند.

رویترز ادامه داد:اتحادیه های کارگری فرانسه به دنبال این هستند که این اعتصابات را تبدیل به اعتراضات اجتماعی و دنباله دار علیه هزینه های زندگی کنند.

در همین زمینه یکی از اعضای اتحادیه های کارگری فرانسه عنوان کرد:تورم،شرایط کار،حقوق بازنشستگی؛مردم از همه اینها خسته شده اند و به همین دلیل است که فکر می کنیم بسیاری از مردم به خواهند پیوست.

اتحادیه های کارگری فرانسوی این اعتصابات را نقطه آغازی بر اعتراضات و اعتصابات در آینده می دانند؛برونو پالیر استاد دانشگاه در فرانسه گفت:هیچ کس حتی خود اتحادیه ها هم نمی دانند که مردم فرانسه چقدر از مشاغل و اتحادیه هارا با اعتصابات خود فلج خواهند کرد.

کشور فرانسه تقریبا فلج شده است

طبق اعلام رسانه ها،حمل و نقل عمومی در فرانسه روز پنجشنبه با اختلال های شدیدی مواجه شده است؛از هر 3 قطار، یکی از آنها مشغول به کار است.

از هر 5 قطار سریع السیر نیز،فقط یک قطار مشغول به کار است؛همچنین از 10 معلم فرانسوی،7 نفر در اعتصابات شرکت کردند.

در پالایشگاه ها نیز فرآورده های نفتی تصفیه شده به صفر رسیده است؛برخی اتحادیه های کارگری نیز دولت فرانسه را به قطع برق قانونگذاران و سرمایه داران تهدید کردند.

دولت فرانسه در واکنش نیز اعلام کرد که 10000 نیروی پلیس در خیابان ها حضور خواهند داشت؛اصلاحات بازنشستگی جدید مکرون اکنون در پارلمان فرانسه قرار دارد.

وی امیدوار است که با حمایت حزب محافظه کاران حاضر در پارلمان این طرح به تصویب برسد؛سخنگوی دولت فرانسه نیز قبل از اعتصابات سراسری در این کشور،از اتحادیه ها خواست تا کشور را فلج نکنند.

جهت مطالعه بیشتر در مورد اعتصابات سراسری در اتحادیه اروپا به لینک های زیر مراجعه کنید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا