اخبار

اعتراضات علیه جنایات اسرائیل در آمریکا؛ضرب و شتم و اخراج فایده ای ندارد

با وجود اقدامات گسترده سیاسی و امنیتی دولت آمریکا علیه دانشجویان این کشور،همچنان اعتراضات علیه جنایات اسرائیل در دانشگاه های آمریکا ادامه دارد.

در ابتدا دولت آمریکا صرفا با صدور بیانیه دانشجویان و اساتید دانشگاه ها را دعوت به لغو تجمعات خود می کرد. اما با گذشت چند روز و گسترده شدن اعتراضات پای نیروهای پلیس به دانشگاه ها باز شد.

با همین حال مقامات آمریکایی فکر می کردند با ورود نیروهای پلیس تجمعات در دانشگاه های این کشور تمام خواهد شد. در ادامه ضمن پایان نپذیرفتن اعتراضات،سطح دانشگاه های آمریکا شاهد درگیری نیروهای پلیس و دانشجویان معترض به جنایات اسرائیل شدند.

پس از دخالت نیروهای پلیس و سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز دانشجویان و اساتید دانشگاه های آمریکا،این اعتراضات به دیگر دانشگاه ها در سراسر جهان صرایت کرد.

دولت آمریکا در جدیدترین اقدام خود علیه تجمعات کنندگان،دانشجویان و اساتید معترض را تهدید به اخراج کرد.

دانشجویان دانشگاه منهتن نیز در پاسخ به این اقدام دولت،با ورود به سالن های دانشگاه و تحصن در داخل ساختمان موضع خود را نشان دادند.

پس از آن مدیران این دانشگاه ضمن تماس با نیروهای امنیتی خواستار تخلیه ساختمان ها از حضور دانشجویان شدند. پس از آن بیش از ۲۰۰ پلیس آمریکا با تجهیزات ضد شورش وارد ساختمان دانشگاه منهتن شدند.

نیروهای پلیس در این دانشگاه ده ها دانشجوی متحصن در داخل دانشگاه را دستگیر کردند.

در دانشگاه کلمبیا نیز مدیران دانشگاه خواستار دخالت و برچیدن چادرهای معترضان شدند. بیش از ۱۰۰ نیروی پلیس آمریکا با حضور در محوطه دانشگاه کلمبیا،محل تحصن دانشجویان را محاصره کردند.

ادامه اعتراضات در دانشگاه ها با وجود اقدامات دولت

طبق آمارهای موجود تاکنون بیش از ۹۰۰ دانشجو و استاد در دانشگاه های آمریکا بدلیل اعتراضات علیه جنایات اسرائیل بازداشت شدند.

مقامات آمریکایی نگران ادامه اعتراضات و تحصن ها هستند. احتمال انتقال اعتراضات از داخل دانشگاه به داخل خیابان ها وجود دارد.

از طرفی با انتشار تصاویر و ویدیوهای درگیری بین نیروهای پلیس و دانشجویان دانشگاه ها انتقاد کارشناسان و حتی سازمان های بین المللی بیشتر شده است.

با تمام اقدامات دولت آمریکا جهت توقف اعتراضات اما همچنان دانشجویان و استادان دانشگاه های آمریکا به اعتراضات خود علیه نسل کشی در غزه ادامه می دهند.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا