اخبار

استعفای سفیر رژیم صهیونیستی در کانادا در اعتراض به کابینه جدید نتانیاهو

به گزارش مجله خبری مقاومت،رونن هافمن سفیر رژیم صهیونیستی در کانادا در توئیتی از استعفای خود در اعتراض به کابینه جدید نتانیاهو و سیاست های اعلامی آن خبر داد.

جروزالم‌پست نوشت:هافمن،دومین سفیر رژیم صهیونیستی می باشد که بعد از شروع به کار کابینه جدید نتانیاهو و اعلام سیاست های جدید خود،استعفا می دهد.

به گفته جروزالم‌پست،پیش از این سفیر رژیم صهیونیستی در فرانسه نیز در اعتراض به سیاست های کابینه نتانیاهو استعفا داده بود؛این در حالی است که هر دو سفیر توسط یائیر لاپید نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی منصوب شده بودند.

رونن هافمن سفیر رژیم صهیونیستی در کانادا در توئیتر خود نوشت:بیش از یک سال پیش توسط یائیر لاپید نخست وزیر سابق به عنوان سفیر در کانادا منصوب شدم؛با توجه به سیاست های کابینه جدید استعفای خود را تقدیم نخست وزیر کردم.

مشکلات به وجود آمده در سرزمین های اشغالی پس از آغاز به کار کابینه جدید نتانیاهو

از همان روز اول آغاز به کار کابینه جدید نتانیاهو و اعلام سیاست های خود،انتقادات و اعتراضات بسیار زیادی علیه آن به وجود آمده است؛به گزارش رسانه های عبری،مخالفان کابینه جدید نتانیاهو چند دسته می باشند.

به گفته رسانه های عبری،مهم ترین مخالفان کابینه جدید نتانیاهو،طیف سیاسی در سرزمین های اشغالی می باشند؛یائیر لاپید نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی از مهم ترین مخالفان سیاسی و داخلی کابینه نتانیاهو به شمار می آید.

طی سه هفته گذشته،سرزمین های اشغالی شاهد اعتراضات و تظاهرات گسترده در اعتراض به کابینه جدید نتانیاهو بوده است؛تظاهراتی که با فراخوانی لاپید صورت می گیرد.

طبق گزارش مجله خبری مقاومت،تعداد تظاهرکنندگان در هفته ی دوم اعتراضات از 80000 نفر فراتر رفته است؛این در حالی است که طبق اعلام مجله خبری مقاومت،تظاهرکنندگان فقط شامل مخالفان سیاسی کابینه نتانیاهو می شوند.

در فراخوان اخیر لاپید جهت برگزاری تظاهرات در سرزمین های اشغالی، به جز مخالفان سیاسی،دیگر مخالفان داخلی نیز حضور داشتند؛پیش بینی می شود در تظاهراتی که شب گذشته در سرزمین های اشغالی برگزار شده است،بیش از 100 ها هزار نفر شرکت کرده اند.

لاپید در این تظاهرات از مخالفان کابینه نتانیاهو خواست تا علیه نابودی دموکراسی در رژیم صهیونیستی شعار دهند؛دلیل اعتراضات و انتقادات زیاد علیه کابینه نتانیاهو،اعلام سیاست اصلاحات قضایی بوده است.

اصلاحاتی که در آن اختیارات قضات دیوان عالی رژیم صهیونیستی جهت نظارت بر کنست و کابینه محدود می شود.

از دیگر مشکلات داخلی به وجود آمده در سرزمین های اشغالی در اعتراض به کابینه جدید نتانیاهو،رد صلاحیت آریه دری جهت انتصاب در این کابینه می باشد؛حکمی که توسط دیوان عالی رژیم صهیونیستی صادر شده است.

مجله خبری مقاومت در گزارشی دیگر اعلام کرد که پس از صدور حکم دیوان عالی رژیم صهیونیستی،عزم و اراده کابینه نتانیاهو جهت اجرای اصلاحات قضایی چند برابر شده است؛حکمی که پس از صدور آن،درگیری های لفظی و سیاسی میان کابینه نتانیاهو و قوه قضائیه رژیم صهیونیستی افزایش یافته است.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

با وجود تمام این مسائل،کابینه جدید نتانیاهو دارای مخالفان خارجی نیز می باشد؛طبق گزارشی دیگر از مجله خبری مقاومت،سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه آمریکایی قبل از سفر به سرزمین های اشغالی،اعلام کردند که با هیچ یک از اعضای کابینه نتانیاهو ملاقات نخواهند کرد.

با توجه به درخواست یک سناتور دموکرات مبنی بر عدم دیدار با اعضای کابینه نتانیاهو،به نظر می رسد که دولت آمریکا از روی کار آمدن کابینه جدید در سرزمین های اشغالی با اعضای راست افراطی چندان خوشنود نیست؛همین امر باعث شده تا دولت آمریکا به صورت غیرعلنی در اعتراض به کابینه جدید نتانیاهو،این کابینه را مورد تحریم قرار دهد.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا