اخبار

استرالیا در جستجوی محموله هسته ای گم شده!

به گزارش مجله خبری مقاومت به نقل از یورونیوز مقامات ایالتی در استرالیای غربی در حال جستجو برای یافتن یک کپسول کوچک رادیواکتیو هستند که گمان می‌رود به هنگام جابجایی از یک کامیون افتاده باشد

این کپسول نقره‌ای که اندازه‌ای معادل ۸ در ۶ میلی‌متر دارد، تقریبا کمی کوچکتر از یک سکه، حاوی عنصر خطرناک سزیم-۱۳۷ است و مسئولان تصور می‌کنند جایی در امتداد یک بزرگراه بیابانی در بزرگترین ایالت استرالیا گم شده باشد.

از عنصر بسیار رادیواکتیو سزیم-۱۳۷ در تجهیزات معدن استفاده می‌شود. قرار بود این کپسول از یک معدن سنگ آهن به نام گودای-دری در شمال غرب استرالیا به جنوب پرث منتقل شود و به دست پیمانکار برسد.

شرکت معدنی ریوتینتو روز دوشنبه با عذرخواهی از این حادثه اعلام کرد تمام جاده‌های منتهی به معدن و خروجی از آن را بررسی کرده ولی هنوز کپسول را نیافته است. ریوتینتو یکی از بزرگترین غول‌های معدنی جهان است که ۱۷ معدن سنگ آهن را در منطقه پیلبارا در ایالت استرالیای غربی اداره می‌کند.

مقامات بر این باورند این کپسول، که هم پرتوهای گاما و هم پرتوهای بتا را از خود ساطع می‌کند، از پشت کامیونی که در یک جاده ۱۴۰۰ کیلومتری در حال حرکت بوده افتاده است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا