اخبار

ارسال تانک های غربی به اوکراین،عواقب منفی در پی خواهد داشت

به گزارش مجله خبری مقاومت‌،سخنگوی کرملین اعلام کرد:اگر وزرای دفاع کشورهای غربی تصمیم به ارسال تانک برای اوکراین بگیرند،پیامدهای منفی برای این کشور در پی خواهد داشت.

پسکوف روز جمعه در جمع خبرنگاران گفت:وزرای دفاع کشورهای غربی در پایگاه هوایی رامشتاین آلمان دور هم جمع شده و تشکیل جلسه داده اند.

وی ادامه داد:ما بارها گفته ایم که این اقدام چیزی را در جنگ عوض نمی کند اما مطمئنا برای مردم و دولت اوکراین پیامدهای منفی به دنبال خواهد داشت.

دیمیتری پسکوف افزود:متخصصان کاملاً از مشکلات چنین تجهیزاتی آگاه هستند؛این اقدام برای اوکراین مشکلاتی را در پی خواهد داشت اما روند ما در رسیدن به اهداف خود را تغییر نخواهد داد.

پیش از این مجله خبری مقاومت در گزارشی اعلام کرد که نخست وزیر انگلیس با ارسال تانکهای چلنجر2 به اوکراین موافقت کرده است.

جهت مطالعه بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

وال استریت ژورنال نیز در گزارشی دیگر اعلام کرد که کشورهای لهستان،فنلاند و دانمارک داوطلب ارسال تانک های لئوپارد خود به اوکراین شده اند؛براساس این گزارش،این کشورها جهت ارسال تانک های خود به اوکراین،نیاز به تأییدیه آلمان دارند.

وال استریت ژورنال می افزاید که آلمان مایل به تأیید این اقدام می باشد اما ابتدا باید آمریکا این اقدام را انجام دهد؛نخست وزیر آلمان نیز در واکنش به این اقدام اعلام کرد که نگران تشدید درگیری ها در اوکراین می باشد.

نخست وزیر آلمان در این زمینه افزود:ما تا آخر حامی اوکراین خواهیم بود اما از طرفی خواهان جلوگیری از درگیری بین روسیه و ناتو هستیم.

طبق اعلام رسانه های آلمانی،نخست وزیر این کشور در مورد ارسال تانکهای لئوپارد2 به اوکراین دچار تردید است؛از طرفی وزیر دفاع این کشور نیز بر سر جنجال های داخلی صورت گرفته در اثر ارسال یا عدم ارسال تانک به کیف،استعفا داده است.

وزیر دفاع جدید آلمان نیز ضمن تأیید حمایت غیرمستقیم این کشور از اوکراین در جنگ با روسیه،در مورد ارسال یا عدم ارسال تانک به اوکراین اظهار نظری نکرده است.

آمریکا اما در مقابل چالش های لجستیکی و نگهداری تانک های آبرامز را دلیل عدم ارسال تانک های خود به اوکراین عنوان کرده‌ است.

جهت مطالعه بیشتر درمورد جنگ اوکراین به لینک های زیر مراجعه کنید:

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا