اخبار

ارسال بیش از ۴۰۰۰ سلاح و تجهیزات به اوکراین پس از آغاز درگیری

به گزارش مجله خبری مقاومت،بلومبرگ روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که پس از آغاز درگیری،بیش از ۴۰۰۰ سلاح و تجهیزات نظامی توسط آمریکا و ناتو به اوکراین ارسال شده است.

به گفته بلومبرگ این تجهیزات شامل خودروی زرهی،تانک،قبضه توپخانه،هلیکوپتر و… می باشد؛طبق این گزارش تاکنون،۳۰۰ خودروی زرهی پیاده نظام،۱۱۰۰ خودروی زرهی،۲۱۰ قبضه توپخانه ساخت آمریکا،۴۰۰ قبضه توپخانه خودکششی و ۴۱۰ تانک به اوکراین ارسال شده است.

این در حالی است که پیش از این مجله خبری مقاومت به نقل از رسانه‌های انگلیسی اعلام کرد که ریشی سوناک نخست وزیر این کشور با ارسال تجهیزات جدید به کیف موافق کرده است.

طبق این گزارش،این تجهیزات شامل تانک های چلنجر۲،هلیکوپتر آپاچی و قبضه های خودکششی AS_90 می باشد.

با وجود ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین،رسانه های آمریکایی اعلام کردند که غرب در تحویل تجهیزات فرسوده و غیر عملیاتی به اوکراین می باشد؛CNN در روز یکشنبه ۱۵ ژانویه به نقل از یک منبع اطلاعاتی اعلام کرد که اوکراین تبدیل به یک آزمایشگاه تسلیحات شده است.

به گفته CNN جان مردم اوکراین برای غرب هیچ اهمیتی ندارد.

از آغاز شروع جنگ در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲،ناتو و آمریکا ارسال تجهیزات و تسلیحات نظامی به اوکراین را شروع کردند.

این کمک ها فقط محدود به تسلیحات و تجهیزات نظامی نبوده است؛پس از آغاز جنگ کشورهای غربی تحریم های اقتصادی بسیار شدیدی را علیه روسیه اعمال کردند.

با این حال مقامات غربی بارها از بی نتیجه بودن تحریم ها علیه روسیه سخن به میان آورده اند؛برخی مقامات غربی نیز تحریم های روسیه را فقط به ضرر اتحادیه اروپا می دانند.

علاوه براین،کشورهای غربی حمایت های مالی بسیاری از کیف انجام دادند؛طبق گزارشی دیگر که توسط مجله خبری مقاومت منتشره شده است حمایت های نظامی غرب از کیف با کل بودجه دفاعی کشور روسیه در سال ۲۰۲۲ برابری می کند.

طبق آمار منتشر شده در این گزارش،این کمک ها حدود ۵۱.۱ میلیارد دلار می باشد؛این در حالی است که ارزش کل کمک های کشورهای غربی به اوکراین،۱۵۰.۸ میلیارد است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا