اخبار

اسپوتنیک:احتمال استعفای وزیر دفاع آلمان بسیار زیاد است

به گزارش مجله خبری مقاومت،منابع نزدیک به کریستین لامبرشت وزیر دفاع آلمان اعلام کردند که وی پس از هماهنگی با اولاف شولز احتمالا هفته آینده از سمت خود استعفا خواهد داد.

به گفته این منابع استعفای وزیر دفاع آلمان به میل خود بوده و با فشار از سوی مقامات بالا نبوده است.

این در حالی است که تاکنون هیچ ارگان رسمی در دولت آلمان این موضوع را تأیید نکرده است.

شایعه استعفای احتمالی وزیر دفاع آلمان پس از آن شدت گرفته که روزنامه نگاران و مخالفان سیاسی درخواست های زیادی مبنی بر عزل وی داشته اند.

دلیل مخالفت های بسیار زیاد و درخواست عزل برای وی،محتوای سخنرانی در شب سال نو میلادی بوده است؛کریستین لامبرشت در این سخنرانی عنوان کرد که جنگ بین مسکو و کیف فرصت خوبی برای ملاقات با افراد جالب و بزرگ به او داده است.

مخالفین دولت آلمان این سخنان لامبرشت را شرم آور و نامناسب تلقی کردند؛در پی این سخنرانی،مخالفان دولت،اولاف شولز را مقصر این وضعیف دانستند.

مخالفان اعلام کردند که اولاف شولز به عمد لامبرشت را به عنوان وزیر دفاع منصوب کرده تا باعث تضعیف بیشتر نیروهای مسلح آلمان شود.

در زمان وزارت لامبرشت،رسوایی های دیگری نیز به بار آمده است؛به گزارش رسانه های آلمانی پیش از این،دولت آلمان به دلیل وجود نقص های فنی متعدد در خودروهای جنگی پیاده نظام ساخت این کشور،تولید آن را متوقف کرده است.

لامبرشت همچنین پیش از این در واکنش به ارسال کمک های نظامی برلین به کیف،مواضع نسبتا محتاطانه ای داشته و بارها اعلام کرده است که ذخایر نیروهای آلمان در حال اتمام است.

وی همچنین از ارسال تانک های لئوپارد۲ به کیف خودداری کرده است.


روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

HajEmmad

گریزتان نیست گریزتان نیست که در هر بیتی تفنگی است از کرانه ی نیل تا فرات…
دکمه بازگشت به بالا