اخبار

اجلاس سران اسلامی؛۶ توصیه مهم ایران جهت کمک به مردم مظلوم فلسطین

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در بیانیه پایانی پانزدهمین اجلاس سران اسلامی ضمن تأکید بر توقف جنایات رژیم صهیونیستی،۶ توصیه و اقدام مهم در رابطه با فلسطین بیان نمود.

امیرعبداللهیان در ابتدا ضمن قدردانی از کشور گامبیا جهت میزبانی پانزدهمین نشست سران اسلامی،مراتب خرسندی خود را جهت شرکت در این نشست ابراز نمود.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه ضمن محکومیت شدید تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در نوارغزه بر ضرورت تقویت اتحاد و همبستگی کشورهای اسلامی جهت توقف نسل کشی در غزه و لزوم ارسال فوری و بدون مانع کمک های بشردوستانه به نوارغزه تأکید کرد.

امیرعبداللهیان در اجلاس سران اسلامی:«بی شک این دوره زمانی نیز با همه مصایب و سختی‌ های آن بر ملت فلسطین می گذرد اما چگونگی و کیفیت نقش آفرینی ما دولت های مسلمان در برخورد با این بحران در تاریخ ثبت و ضبط می شود.

از دولت ها و کشورهای مسلمانی که با قطع روابط دیپلماتیک و اقتصادی و تحریم عملی تسلیحاتی و تجاری رژیم صهیونیستی در توقف نسل کشی این رژیم در نوارغزه نقش دارند،قدردانی می کنیم.

تحقق صلح و امنیت پایدار و عادلانه در منطقه غرب آسیا فقط از طریق پایان اشغال فلسطین، سوریه و لبنان، بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین مادری خود و تضمین تحقق حق تعیین سرنوشت میسر می شود.

کارزار جهانی حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات ضد انسانی رژیم صهیونیستی با گذشت هفت ماه از آغاز جنگ همچنان با قدرت ادامه دارد و به دانشگاه‌های آمریکا، اروپا و سایر کشورهای جهان سرایت کرد. مدعیان دروغین آزادی بیان در غرب،صدای اعتراضی وجدان‌ های بیدار بشری را با سرکوب خشونت آمیز پاسخ می دهند و بار دیگر رویکرد دوگانه خود را به نمایش گذاشتند.

۶ توصیه و اقدام مهم ایران خطاب به سران اجلاس اسلامی در رابطه با مردم مظلوم فلسطین

افکار عمومی جهان و بویژه جهان اسلام از ما انتظار دارند که در زمینه فلسطین توصیه و اقدامات مهمی انجام دهیم.

۱- تاکید بر برقراری آتش‌بس فوری، کامل، بی‌قید و شرط و دائم در تمام مناطق غزه از جمله در رفح و حتی کرانه باختری.

۲- رفع کامل محاصره انسانی غزه.

۳- تبادل اسرا.

۴-اجبار رژیم اسراییل به خروج فوری، کامل و غیرمشروط تمامی نیروهای نظامی و تجهیزات آنها از غزه.

۵- اعمال تحریم فوری تسلیحاتی و تجاری علیه رژیم اسراییل.

۶- فراهم ساختن زمینه محاکمه و مجازات تمامی آمران و عاملان جنایات اسرائیل.

وزیر امور خارجه در پایان ضمن اشاره به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق ادامه داد:ایران با توسل به قاعده حقوقی دفاع مشروع و پس از ناامید شدن از نقش بازدارنده شورای امنیت سازمان ملل روز شنبه ۱۳ آوریل، پاسخ نظامی حداقلی و محدودی به اسراییل داد.

امیرعبداللهیان ضمن هشدار به سران رژیم صهیونیستی در مورد هرگونه ماجراجویی جدید اعلام کرد:واکنش بعدی ما علیه اسراییل حداکثری، فوری و کاملا پشیمان کننده خواهد بود.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا