اخبار

آزادسازی ۱۱۰۰ کیلومتر مربع در عملیات «بهار پیروزی ۲» در استان مأرب (تکمیل شد)

سردار سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح روز سه شنبه جزئیات نتایج مرحله دوم عملیات بهار پیروزی را اعلام کرد.

وی تصریح کرد: پیشروی نیروهای مسلح ما به سمت منطقه جوبا و جبل ادامه دارد.، نیروهای مزدور متحمل تلفات سنگینی شدند به خصوص آنهایی که اصرار داشتند بجنگند، اما آنهایی که فرار کرد، نیروهای ما به آنها اجازه خروج دادند. 

وی خاطرنشان کرد: هواپیماهای متجاوز در نبرد مداخله کردند و با وجود شدت حملات هوایی، جلوی پیشروی مجاهدین ما را نگرفتند.

تعداد حملات هواپیماهای متجاوز به ۱۵۹ مورد رسید که بیشتر این حملات منطقه الجبه و رحبه و حریب  هدف قرار گرفتند. 

وی با بیان اینکه پدافند هوایی ما با استعانت از خداوند متعال موفق به انجام ۸۶ عملیات پاسخگویی شد، تاکید کرد: تداوم تهاجمات خارجی علیه کشورمان از طریق حملات هوایی ما را از تکمیل عملیات آزادسازی کشور و شکست تجاوز باز نخواهد داشت. و شغل

نتایج مرحله دوم عملیات «بهار پیروزی»

 

سرتیپ سریع با تایید اینکه نیروهای مسلح توانستند مناطق الجبه و جبل مراد در استان مأرب را به مساحت ۱۱۰۰ کیلومتر مربع آزاد کنند، تصریح کرد: با آزادسازی این مناطق، نیروهای مسلح با استعانت از خداوند متعال تمامی مناطق استان مارب به جز دره و شهر مارب را آزاد کرده اند.

وی افزود: نیروهای مسلح ما در دوره گذشته به یاری خداوند موفق شدند اکثر مناطق استان مأرب را آزاد کنند و همچنان به وظیفه جهادی خود در قبال مردم و کشور عمل کرده و در مسیر آزادسازی دریغ نخواهند کرد. بقیه استان

سرتیپ سریع گفت: به محض آزادسازی و پاکسازی الجبه و جبل مراد، مقامات محلی و دستگاه های امنیتی وظایف خود را در عادی سازی زندگی و دستیابی به امنیت و ثبات برای شهروندان آغاز کرده اند.

مقامات ذیصلاح و در اجرای بخشنامه های صادره به انجام وظایف خود در مناطق آزاد شده شتافتند.

سرتیپ سریع خاطرنشان کرد: عملیات بهار پیروزی در مرحله دوم منجر به کشته یا زخمی شدن صدها مزدور متجاوز شد. و سلاح های سبک و سنگین ائتلاف متجاوز به غنیمت گرفته شد.

نقش سلاح های استراتژیک انصارالله

سردار سرتیپ سریع افزود: نیروی موشکی در مرحله دوم عملیات بهار پیروزی ۴۷ عملیات را با هدف هدف قرار دادن دشمن انجام داد که ۳۱ عملیات مواضع دشمن در مناطق اشغالی داخل یمن و ۱۶ عملیات نیز با هدف قرار دادن عمق دشمن سعودی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروی  پهپادی ۱۴۱ عملیات را با هدف قرار دادن دشمن انجام داد که ۱۲۸ عملیات با هدف قرار دادن دشمن در مناطق اشغالی و ۱۳ عملیات نیز با هدف قرار دادن دشمن در عمق عربستان انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه عملیات نیروی موشکی و همچنین نیروی هوایی، تجمعات و قرارگاه های دشمن در مناطق اشغالی و همچنین تاسیسات و پایگاه های نظامی متعلق به دشمن سعودی را هدف قرار داد، تصریح کرد: برخی از آنها عملیاتی بوده است. که اعلام نشد

وی همچنین  تایید کرد که نیروهای ما در مدت مشخص شده و بر اساس پلان عملیاتی، در شهر جوبا پیشروی زیادی داشته اند تا به مرکز آن برسند و نیروهای ما تمام اقدامات لازم را برای حفظ جان شهروندان در مرکز جوبا و حفظ جان شهروندان انجام داده اند.

سایر مناطق آزاد شده در عملیات بهار آزادی ۲

 

وی خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح با افتخار نقش برجسته شیوخ مأرب و آزادگان قهرمان آن را به خاطر نقش والای آنها در آزادسازی و تامین امنیت مناطق خود ثبت می کنند و همچنین با افتخار نقش مقامات محلی و نقش همه شهروندان آزاده را ثبت می کنند.

فرمانداری… با اشاره به اینکه آزادگان منطقه جبل مراد در تعصب نسبت به کشور و مردم خود در برابر متجاوزان و اشغالگران عوامل واشنگتن و تل آویو موقعیت افتخارآمیزی داشتند. 

پیام های نیروهای مسلح

 

سرتیپ سریع تأیید کرد که نیروهای مسلح با اعلام این پیروزی ها به مردم شریفمان، نگرانی همیشگی خود را نسبت به خون یمنی ها اعم از مزدوران، خائنان و عوامل خودی تأیید می کند و به همین دلیل هشدار خود را به باقیمانده های یمن تجدید می کند.

اداره مارب باید به سرعت به آنچه در بیانیه های قبلی خود بیان شده بود پاسخ دهد تا فوراً جنگ را متوقف کند.

وی همچنین تاکید کرد: ادامه حضور مزدوران، خائنان و عوامل در مواضع نیروهای مسلح را به انجام اقدامات مناسب در راستای دفاع از مردم و کشور سوق خواهد داد.

 از چندین جهت  به شهروندان شهر مارب اطمینان خاطر می دهیم که به وظایف خود در قبال آنها و در قبال آنها ادامه می دهند.

همه مردم یمن همه کشور ما هستند که امروز آن را آزاد می کنیم و میهن ما هستند. که امروز برای آن به استقلال می رسیم تا همه در سرزمین آن آزاد و عزیز زندگی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: مزدوران، کارگزاران و خائنان به ذلت، تسلیم و زندگی زیر پای مهاجمان عادت کرده اند و از این رو سرنوشت آنها بهتر از سرنوشت همه مزدوران در همه کشورها و در تمام مراحل تاریخ نخواهد بود.

کسانی که آینده یمن را می سازند همان کسانی هستند که امروز حماسه آزادی و عزت را رقم می زنند. که با فداکاری های خود این پیروزی ها را کنترل می کنند.

وی خاطرنشان کرد: هر پیروزی جدیدی که نیروهای مسلح به لطف خداوند متعال به دست می آورند، پیروزی خون پاک شهدای یمن است.

او به همه مجاهدان در هر جبهه در امتداد تئاتر عملیات رزمی در هر کوه باشکوه یمن، در هر دره یمن عزیز، در هر بیابان، در آتش ما در دریای ما، درود بر آنان که با خدا بودند خدا با آنها بود.

کسانی که به جهانیان ثابت کردند که ارتش یمن سرشار از فداکاری و فداکاری، سخت کوشی، همت، عزم، اخلاص، ایمان، شجاعت، قهرمانی و دلاوری است.

به هر صبورى و مقاومتی در هر زمینه اى سلام داد…

 

سرتیپ سریع برای رژیم سعودی – ابزارآلات آمریکا در منطقه گفت:

جنگ شما (ما نمی گوییم پوچ است) بلکه ای  جنایتکار متجاوز ذلت و ننگ و شکست را به شما باز میگرداند. 

 امروز برای عزت و حاکمیت خود پیروز شده اند، از خون شهدای خود غافل نخواهند شد. از فداکاری فرزندان خود غافل نخواهند شد.

 

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

ابو مجاهد

یا رب این را نیز هم از ما بپذیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا