چند رسانه ای

شهادت ۶۴۳ غیرنظامی یمنی در اثر حملات ائتلاف متجاوز در سال ۲۰۲۲

به گزارش مجله خبری مقاومت به نقل از وبگاه الخبر الیمنی،آمار و ارقام اعلام شده از سوی سازمان های بین المللی نشان‌دهنده شهادت ۶۴۳ زن و کودک یمنی در اثر حملات ائتلاف متجاوز در سال ۲۰۲۲ می باشد.

بر اساس این گزارش،مجموع شهدا و مجروحان این حملات بیش از ۳۰۸۳ نفر که شامل ۶۴۳ شهید و ۲۴۴۰ زخمی است.

آمار منتشر شده همچنین نشان می دهد که در بین ۶۴۳ شهید، ۱۰۲ تن آن کودک و تن دیگر ۲۷ زن می باشند؛در بین زخمی ها نیز ۳۵۳ کودک و ۹۷ زن دیده می شود.

ائتلاف متجاوز در سال ۲۰۲۲ همچنین به یک فرودگاه،یک بندر دریایی،۲۲ ایستگاه توزیع برق،۴۶ ایستگاه ارتباطی،۳۳۴ مخزن آب،۵۷ اداره دولتی و ۹۷۴ جاده و پل حمله کرده که باعث ایجاد خسارت و نابودی در آنها شده است.

در این آمار حمله به مراکز اقتصادی نیز به چشم می خورد؛بر این اساس ائتلاف متجاوز در سال ۲۰۲۲ به ۴ کارخانه،۱۳ تانکر سوخت و ۲۲۹ مرکز تجاری حمله کرده است.

بر ااساس آمار منتشر شده ائتلاف متجاوز به رهبری آمریکا در سال۲۰۲۲، ۱۴۳۶۷ منزل مسکونی،۱۳۴ مسجد،۵ مرکز گردشگری،۱۲ مرکز بهداشتی و بیمارستان،۶۴ مدرسه،۲ استادیوم ورزشی و ۷ مرکز رسانه ای را مورد هدف قرار داده است.

طبق گزارش مجله خبری مقاومت ائتلاف متجاوز به رهبری آمریکا در میان سکوت سازمان های بین المللی، جنایت های غیر انسانی بسیار زیادی را طی ۸ سال جنگ علیه مردم مظلوم یمن انجام داده است.

سکوت سازمان های بین المللی باعث افزایش جنایت ها توسط این ائتلاف شده است؛مقامات و مسئولان دولت صنعاء نیز بارها اسناد و مدارک مربوط به جنایت ها را به سازمان ملل ارسال کرده اند اما هیچ پاسخ و عمل مفیدی توسط سازمان ملل انجام نشده است.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا