تکنولوژی نظامی

سامانه کنترل خودکار پدافند هوایی Magistr-SV

سیستم کنترل خودکار پدافند هوایی Magistr-SV که با ابزارهای خارجی و داخلی فضای هوایی را بررسی کرده و صحنه نبردهای پدافند هوایی را مدیریت می کند.

ویاچسلاو میخیف، مدیر عامل Vega گفته:

این سیستم شامل یک ایستگاه نوری-الکترونیکی، یک دستگاه نظارت الکترونیکی بیرونی، یک رادار آشکارساز کوچک و یک ایستگاه شناسایی رادیویی تکنیکی است.

 

سامانه Magistr-SV توسط شرکت Rubin از زیرمجموعه های شرکت Vega Concern Roselectronika طراحی شده است.

سیستم مدیریت پدافندی Magistr-SV قابلیت های پدافند هوایی ارتش را برای مبارزه با موشک های دقیق و پهپادها افزایش میدهد.

برسی ظاهری سامانه کنترل خودکار پدافند هوایی Magistr-SV

 

تمام تجهیزات در یک ماژول یکپارچه در زیر شاسی BMP-3 قرار داده شده است.ایستگاه نوری-الکترونیکی “optical-electronic station”  عنصر اصلی است. به طور خودکار هواپیماهای مختلف را شناسایی و ردیابی می کند.

بینایی کامپیوتری یا تشخیص اهداف متخاصم  نیازمند کار دقیقی برای ایجاد نمونه های دیجیتالی از اهداف مختلف آیرودینامیکی است.

طراحان این سامانه یک پایگاه داده بزرگ از مشخصات هواپیماهای مختلف و میزان انتشار علائم و  اختلالات طبیعی ایجاد کردند.که در صحنه نبرد فرماندهان نظامی را برای تشخیص هدف راهنمایی میکند.

Magistr-SV قابلیت های پدافند هوایی ارتش روسیه را برای مبارزه با سلاح های دقیق و پهپادها افزایش می دهد. اشکالات سیستم تاکتیکی Barnaul-T که توسط عملیات آزمایشی در معرض دید قرار گرفت، از بین رفته.

Barnaul-T یک سیستم هدایت و توزیع هدف واحد ایجاد می کند، و حداقل تعداد پرتابگر را درگیر کرده و  مناسب ترین موقعیت های شلیک را انتخاب می کند، جابجایی های به موقع و مانورهای سخت افزاری جنگی را انجام می دهد، به طور خودکار آتش را کنترل می کند و ترتیب و اقدامات یگان ها را تعیین می کند، به طور همزمان انواع ضد هوایی را کنترل می کند.

 

این سامانه می تواند با تمام سلاح های ضد هوایی و رادارهای ساخت روسیه و با طیف وسیعی از سیستم های مشابه ساخت خارجی تعامل داشته باشد.

سیستم نرم افزاری و راه حل های فنی Magistr-SV به طور موثر در برابر سلاح های هوایی موجود و آینده عمل می کند. این مجموعه همچنین اختفا و بقای پدافند هوایی را در برابر موشک های ضد رادار افزایش می دهد.

لایه باز بودن سیستم نرم افزاری این سیستم  بسیار جلوتر از زمان است و به Magistr-SV اجازه می دهد تا سالها بازدهی و کارآمدی خود را حفظ کند.این سامانه از سال 2021 وارد خدمت شده و در حال استفاده است.


شاید مایل به مطالعه بیشتر باشید :سیستم ضد توپخانه پنیسیلین،”1B75 Penicillin”

دکترین نظامی روسی «عملیات تهاجمی عمیق»

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا