اخبارتکنولوژی نظامی

ژاپن و هند اولین رزمایش هوایی مشترک خود را آغاز کردند

هند و ژاپن اولین رزمایش هوایی مشترک خود را روز دوشنبه در بحبوحه تلاش‌ها برای مقابله با نفوذ نظامی و اقتصادی فزاینده چین در منطقه آسیا و اقیانوسیه آغاز کردند.

وزارت دفاع ژاپن در بیانیه ای اعلام کرد که رزمایش هوایی مشترک 11 روز به طول می انجامد و در 26 ژانویه مصادف با روز جمهوری هند به پایان می رسد.

این مانورهای مشترک به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاد که در نشست مشترک “2 + 2” وزرای خارجه و دفاع دو کشور در نوامبر 2019 در دهلی نو تصمیم گیری شد.

لازم به ذکر است که هند و ژاپن بخشی از کواد تحت رهبری ایالات متحده هستند که استرالیا را نیز شامل می شود، یک اتحاد امنیتی که برای مهار چین در منطقه تشکیل شده است.

به گفته روزنامه ژاپنی کیودو (مستقر در توکیو)، این مانورها اولین مانور از نوع خود برای هواپیماهای جنگی بین ژاپن و هند است و “آخرین تلاش آنها برای تقویت روابط دفاعی در مقابله با قدرت نظامی رو به رشد چین در اقیانوس هند و اقیانوس آرام است. منطقه.”

سه جنگنده F2 و F15 ژاپنی به چهار جنگنده Su-30MKI نیروی هندی و دو هواپیمای ترابری C17 در طول مانورهای هوایی در اطراف پایگاه هوایی هیاکوری در استان ایباراکی در شمال شرقی توکیو خواهند پیوست.

هواپیمای سوخت رسان هوا به هوا IL-78 نیز در این مانور شرکت می کند.

هند پنجمین کشوری است که چنین رزمایش های دوجانبه ای را با ژاپن انجام می دهد و کشورهای دیگر آمریکا، بریتانیا، استرالیا و آلمان هستند.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت
متنی یکتانت

sara sherafat

دانشجوی مکتب مقاومت و ایثار علاقه مند به مسائل نظامی، طبیعت گردی، تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا
دکمه بازگشت به بالا