تکنولوژی نظامی

پهپاد پرسه زن انتحاری وارمات Warmate

این سلاح که نوعی پرنده پرسه زن یا پهپاد انتحاری شناخته می شود ساخت شرکت لهستانی WB Electronics می باشد که از تولید کننده های مطرح هواپیماهای بی سرنشین است.

این سلاح عملاً یک مهمات سرگردان قابل مصرف کوچک است که هدف آن شناسایی و مقابله با اهدافی از جمله تانک های سبک و خودروهای زرهی است و قیمت هر واحد آن با احتساب سرجنگی 12000 دلار است.

این پهپاد انتحاری دارای شعاع عملیاتی 10 کیلومتر ، سقف عملیاتی 1640 فوت از سطح زمین است و می‌تواند ماموریت‌های «شکار و کشتن» را به مدت 30 دقیقه با کنترل پرواز کاملاً خودکار در مرحله جستجو و کنترل پرواز کمکی در درگیری انجام دهد.

پرتابگر پنوماتیک پهپاد پرسه زن Warmate

این پرنده با استفاده از پرتابگر پنوماتیک بلند می شود و دارای طول بال 1.4 متر (4 فوت 7 اینچ) و طول 1.1 متر است، در حالی که حداکثر وزن برخاست 5 کیلوگرم (11 پوند) و حداکثر وزن محموله آن 1.2 کیلوگرم است.

پهپاد وارمات می تواند از دو نوع کلاهک یک کیلوگرمی از نوع GO-1 با قابلیت انفجار شدید/تجزیه شده یا کلاهک HEAT GK-1 برای نابودی هدف استفاده کند.

نوشته های مشابه

 

کلاهک HEAT امکان نفوذ تا 240 میلیمتر زره را در صورت اصابت مستقیم فراهم می کند و کلاهک  HEAT GK-1 در صورت اصابت مستقیم هدف را نابود می کند.

 

این مدل کلاهک کاربر را قادر می سازد تا از پهپاد مورد نظر استفاده کند تا در برابر وسایل نقلیه زرهی متعدد موجود در میدان نبرد، به ویژه در مواردی که قسمت بالایی زره ​​مورد اصابت قرار می گیرد، عمل کند. از سوی دیگر، کلاهک تکه تکه شده که محموله معمولی این سامانه است، 1 کیلوگرم وزن دارد، در حالی که مواد منفجره 300 گرم وزن آن را تشکیل می دهد و شعاع انفجار مؤثر 10 متر است.

هدایت پهپاد  پرسه زن وارمات

هدایت این پهپاد از طریق یک پنل از راه دور با یک آنتن جهت کنترل انجام می شود و کل این سامانه در دو کوله پشتی به وزن چند کیلوگرم قرار دارد. اولین کوله پشتی دارای دو پهپاد و سه کلاهک است، در حالی که کوله دوم شامل تجهیزات برخاست و کنترل است. Warmate همچنین می تواند توسط خودرو یا هواپیما پرتاب شود.

 

علیرغم اینکه وارمات یکبار مصرف است در صورت عدم استفاده قابل بازیابی و پس از بررسی مربوطه مجددا استفاده می شود. این همچنین مربوط به کلاهک حاوی دو محافظ مکانیکی است که قبل از برخاستن، همراه با یک سیستم الکترونیکی که مواد منفجره را مستقیماً قبل از شروع حمله فعال می کند، فعال می شود.

 

در مرحله هدایت و در طول فعالیت های شناسایی، اپراتور از یک سیستم نوری موجود در کلاهک استفاده می کند که به او اجازه می دهد تا آخرین ثانیه پرواز را کنترل کند. اگر هدف به عنوان یک ساختار غیرنظامی یا به عنوان یک واحد/خودروی دوستانه تعریف شود، ممکن است حمله متوقف شود.

 

در این زمینه شرکت FlyEye به عنوان توسعه دهنده این پهپاد کامیکازه تصمیم گرفته است برای استفاده از این سیستم در عملیات شبانه، آن را با تجهیزات دید حرارتی، جایگزین دوربین های طیف نور مرئی، مجهز کند.

 

همچنین قرار است در آینده این مهمات لهستانی با روش های هدایت لیزری  مورد کنترل قرار گیرد و سازگار شود.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا