تکنولوژی نظامی

پهپاد اژدهای سبز مهمات سرگردان اسرائیلی

این پهپاد کامیکازه جزو دسته مهمات سرگردان به حساب می آید که برای استفاده توسط واحدهای کوچک نیروی زمینی و نیروهای عملیات ویژه در نظر گرفته شده است.

 

این مهمات برای انجام وظایف اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی (ISR) طراحی شده است تا به نیروهای پیاده نظام آگاهی موقعیتی بهبود یافته در میدان نبرد ارائه کند. علاوه بر ماموریت های ISR، این سلاح می تواند با کلاهک به اهداف ثابت و متحرک حمله کند.

 

موشک گرین دراگون ، فشرده و مقرون به صرفه و همه کاره است و از یک قوطی مهر و موم شده به طول 1.7 متر ذخیره، حمل و پرتاب می شود. بین 12 تا 16 موشک را می توان در گروهی از لوله های پرتاب قوطی شکل که بر روی وسایل نقلیه چرخ دار کوچک نصب شده است حمل کرد.

 

مهمات پرسه زن تاکتیکی اژدهای سبز دارای وزن 15 کیلوگرم است و دارای دو بال اصلی با بال های دوگانه است که در بالا به بدنه متصل شده اند. بخش دم آن دارای دو سطح کنترل پرواز است که به صورت V ، پیکربندی معکوس شده اند.

مهمات سرگردان اژدهای سبز

این سلاح بسیار شبیه به یک پهپاد انتحاری عمل کرده و می تواند به صورت عمودی شلیک شود یا می تواند از زاویه ای کم با اهداف درگیر شود و برای رسیدن به اهداف ماموریت ، حمله مجدد به اهداف انجام دهد.

سیستم هدایت الکترواپتیکال مهمات سرگردان اژدهای سبز

مهمات سرگردان اژدهای سبز

اژدهای سبز مجهز به یک سیستم هدایت الکترواپتیکال روز / شب با کیفیت بالا در زیر دماغه است که می تواند اهداف تعیین شده توسط اپراتور را تحت هر شرایط نوری جستجو، شناسایی و بدست آورد. این حسگر علاوه بر تشخیص تهدید، برای جمع آوری اطلاعات نیز استفاده می شود.

 

این سلاح همچنین یک کلاهک 3 کیلوگرمی حمل می کند تا قدرت شلیک را افزایش دهد. یک دیتالینک تاکتیکی و کم مصرف، انتقال داده ها را بین موشک و پانل کنترل در ایستگاه زمینی در یک برد طولانی تسهیل می کند. این قابلیت Man in the Loop (MITL) را ارائه می نماید که به اپراتور اجازه می دهد سلاح را پس از پرتاب کنترل کند تا از آسیب های جانبی جلوگیری کند.

 

 

عملیات و کنترل سیستم این مهمات توسط اپراتور آن در زمین با استفاده از یک صفحه کنترل به اندازه تبلت انجام می شود که داده های آگاهی موقعیتی جمع آوری شده را در پنل نشان می دهد.

 

از نظر سیستم حمله اژدهای سبز با استفاده از یک موتور الکتریکی که در عقب نصب شده است، عملکرد بی صدا و استقامت طولانی را ارائه می دهد که به یک ملخ دو پره مجهز است.

 

برد این سلاح تا 40 کیلومتر است و می تواند تا 90 دقیقه در هوا بماند و اهداف را در بالای تپه در محدوده های غیر خط دید شناسایی و مورد حمله قرار دهد.

 

پهپاد دریا پرتاب

مهمات سرگردان اژدهای سبز

 

یکی از تاکتیک های رژیم صهیونیستی در استفاده از مهمات سرگردان اژدهای سبز بهره بردن از آن در قالب پرتاب از روی ناوچه ساعر ۴.۵ است.

 

نصب یک پرتابگر ۱۲ تا ۱۶ تایی از این نوع پهپاد کامیکازه بر روی یک ناوچه ساعر قدرت مضاعفی رو در بخش هجومی به آن می دهد.

 

اژدهای سبز در لحظه پرتاب از یک قوطی مهر و موم شده به طول ۱.۷ متر و قطر 0.3 متر با وزن کل 22 کیلوگرم پرتاب می شود. MTOW آن ۱۵ کیلوگرم است، 2.5 کیلوگرم وزن کلاهک ضد نفر/ضد تانک در حال حاضر اعلام شده، هدف 3 کیلوگرم است. بدنه هواپیما مجهز به یک موتور الکتریکی است که یک ملخ رانده را به حرکت در می آورد، حداکثر سرعت 110 گره در حالی که سرعت پرسه زدن بین 65 تا 86 گره است.

اژدهای سبز به لطف یک واحد تقویت‌کننده از قوطی خود پرتاب می‌شود، بال‌های آن هنگام خروج بدنه از قوطی خود در جای خود می‌چرخند. بال‌ها و خروجی‌های عقب نیز در هنگام پرتاب مستقر می‌شوند.

روبیکای اخبار جبهه مقاومت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا